Kolejne zwycięstwo Rakowa w rundzie wiosennej

W meczu 27 kolejki drugiej ligi grupy zachodniej czerwono-niebiescy pokonali zespół Ruchu Zdzieszowice 2:1. Przed rozpoczęciem spotkania minutą ciszy oddano hołd zmarłemu w czwartek byłemu trenerowi Rakowa Władysławowi Siech.

Ozdobą meczu był strzał Macieja Gajosa z rzutu wolnego w 23 minucie meczu, który dał prowadzenie podopiecznym trenera Jerzego Brzęczka. W 60 minucie bramkę wyrównującą strzelił Tomasz Kasprzyk, który na placu gry pojawił się tuż po przerwie zastępując Rolanda Buchałę. I gdy wydawało się że spotkanie zakończy się wynikiem remisowym bramkę z rzutu karnego strzelił Arkadiusz Hyra.

Nasza drużyna wystąpiła bez Pawła Nocunia, który dochodzi do siebie po przebytym wstrząśnieniu możgu, Adriana Pluty, który zmaga się z kręgosłupem oraz Łukasza Kmiecia, którego czeka operacja pękniętej łękotki.

21.04.2012, godzina 17.00, Częstochowa (Stadion MOSIR ul.Limanowskiego).

Raków Częstochowa – HKS Ruch Zdzieszowice 2:1 (1:0)

1:0 Maciej Gajos 23` (rzut wolny)
1:1 Tomasz Kasprzyk 60`
2:1 Arkadiusz Hyra 76` (rzut karny)

Sędziował: Sebastian Załęski (Mazowiecki ZPN). Widzów: 800

Żółte kartki: Mastalerz – Drąg, Kiliński.

Raków Częstochowa: 33.Mateusz Kos, 18.Piotr Mastalerz, 3.Bartosz Soczyński, 5.Arkadiusz Hyra, 19.Paweł Kowalczyk, 13.Kamil Witczyk (75` 20.Marcin Czerwiński), 8.Sławomir Ogłaza, 17.Łukasz Kowalczyk, 21.Krzysztof Napora (57` 23.Dawid Nabiałek), 14.Maciej Gajos (90` 6.Adrian Świerk), 15.Rafał Czerwiński (65` 11.Jacek Rokosa).

Rezerwowi: 1.Mariusz Stępień, 4.Adam Łysek, 9.Artur Pląskowski

Trener: Jerzy Brzęczek

Ruch Zdzieszowice: 1.Marcin Feć, 8.Piotr Kurc (87` 19.Marcin Ściański), 15.Michał Bachor, 4.Tomasz Drąg, 2.Rafał Bobiński, 20.Daniel Rychlewicz (72` 14.Tomasz Robak), 21.Przemysław Bella, 6.Mariusz Kapłon, 3.Dawid Kiliński (79` 7.Sebastian Polak), 17.Mateusz Bukowiec, 18.Roland Buchała (46` 11.Tomasz Kasprzyk).

Rezerwowi: 12.Mateusz Nikołajczyk, 5.Paweł Krzysztoporski, 9.Mateusz Zaczyński.