Podsumowanie A-klasowe gr. II

Wiceliderująca w gr. II częstochowskiej A-klasy Skra II Częstochowa rozgromiła zespół z Cynkowa aż 14:0. Podopieczni trenera Musiała już przed meczem wiedzieli, że w Wielką Sobotę i tak nie wyprzedzą pierwszego w tabeli Orkanu. Popularne „Rzerzączki” zainkasowały bowiem trzy punkty za mecz z wycofaną z rozgrywek KS Częstochówką.

Zwycięstwem 14:0 „Skrzacy” wzięli srogi rewanż za jesienną porażkę w Cynkwie 3:4. W sobotę nie lada wyczynu dokonał Łukasz Pietrasiński, który w przeciągu trzech minut zdobył hat-tricka! Do siatki dwukrotnie trafił też Maciej Wolski. 19-letni napastnik, z 16 bramkami na koncie jest w tym sezonie najskuteczniejszym graczem rezerw Skry i śmiało puka do drzwi pierwszej drużyny. Wpływ na końcowy wynik z pewnością miały składy, w jakich wystąpiły obie ekipy. Gospodarze byli wzmocnieni kilkoma zawodnikami z szerokiego składu pierwszego zespołu Skry, która na co dzień występuje w III lidze. Opiekun gości miał natomiast ograniczone pole manewru. Trener Szulc nie mógł skorzystać z Grzegorza Sierki (11 goli i 6 asyst w tym sezonie) i Kamila Marchewki, którzy pauzowali za nadmiar żółtych kartek. Nie umniejsza to jednak efektownemu zwycięstwu Skry, która już niebawem może zmienić na pozycji lidera Orkan Rzerzęczyce.

W 17. kolejce spore rozczarowanie spotkało kibiców Orłów Kusięta. Zespół prowadzony przez Adama Zalewskiego po bardzo obiecującym początku rundy (historyczny remis z Sokołem, wygrana z liderującym Orkanem), tym razem musiał uznać wyższość Jury. Niegowianie, którzy w dwóch pierwszych wiosennych spotkaniach stracili aż dziesięć goli, w meczu z Orłami zagrali na „zero” z tyłu, a w drugiej połowie strzelili gola dającego im zwycięstwo.

Trzy punkty zainkasowali też piłkarze Warty Mstów, ale musieli się sporo napracować. Po raz kolejny potwierdziło się, że Soborzyce to teren wymagający dla każdej drużyny. Zawodnicy Startu po pierwszej połowie prowadzili z Wartą, ale ostatecznie przegrali minimalnie 2:3.

Zespołami, które w rundzie wiosennej nie zdobyły jeszcze choćby punkty pozostają Piast Przyrów i Sparta Szczekociny, które w 17. kolejce grały na wyjazdach z silnymi drużynami. Korzystniej wypadł Piast, który w Hucie Starej do przerwy remisował 2:2, ale ostatecznie przegrał z Olimpią 3:5. Ósmej z rzędu porażki doznali gracze Sparty, którzy w sobotę nie sprostali Sokołowi Olsztyn przegrywając 0:2. Gospodarze wygrali to spotkanie najmniejszym nakładem sił. Sparta jedyną dogodną okazję miała w 90. minucie, ale nie wykorzystała rzutu karnego. Na domiar złego w najbliższym meczu w zespole Sparty nie wystąpi podstawowy bramkarz Piotr Drożdżowski, który w Olsztynie obejrzał czerwony kartonik.

17. kolejka gr. II częstochowskiej klasy ”A”:

07-04-2012 Skra II Częstochowa – Mała Panew Cynków 14:0
07-04-2012 Jura Niegowa – Orły Kusięta 1:0
07-04-2012 Start Soborzyce – Warta Mstów 2:3
07-04-2012 Olimpia Huta Stara – Piast Przyrów 5:3
07-04-2012 Sokół Olsztyn – Sparta Szczekociny 2:0
Lelovia Lelów – Salos Częstochowa 0:3 (walkower, Lelovia wycofała się z rozgrywek)
KS Częstochówka-Parkitka – Orkan Rzerzęczyce 0:3 (walkower, Częstochówka wycofała się z rozgrywek)

źródło: sokol-olsztyn.futbolowo.pl