W rozwinięciu newsa prezentujemy przygotowane przez redakcję portalu grommiedzno.futbolowo.pl podsumowanie weekendowych zmagań drużyn na A-klasowych.

31.03.2012, Miedźno, godz. 16.00

GROM Miedźno – LISWARTA Krzepice 2:1 (1:1)

Bramki: Janusz Kowalik (7,47) – Daniel Kotarski (26)

W pierwszym meczu: 2:3

Mecz kolejki. Grom spotkanie zaczął od szybko zdobytej bramki, którą strzelił grający trener zespołu z Miedźna, Janusz Kowalik wykorzystując błąd stopera gości. Bramka wyrównująca pada po kontrze Liswarty, strzelcem jest najskuteczniejszy zawodnik tej drużyny, Daniel Kotarski, który 12 raz znalazł sposób na bramkarza rywali w dotychczasowych rozgrywkach. Wśród kibiców „Gromowładnych” akcja poprzedzająca kontrę Liswarty spowodowała wiele kontrowersji albowiem wcześniej w polu karnym Liswarty faulowany był Marcin Szewczyk, jednak w tej sytuacji gwizdek arbitra milczał. Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczął ponownie Grom. Ponownie katem przyjezdnych okazał się Janusz Kowalik. To jego 13 trafienie w tym sezonie. Przed końcowym gwizdkiem sędzia tego spotkania, Piotr Skuza, pokazał jeszcze zawodnikowi Liswarty (Mateusz Gazda) czerwoną kartkę. Grom dzięki zwycięstwu zwiększył przewagę nad trzecią w tabeli ekipą z Krzepic do 4 „oczek”. Liswarta zanotowała 2 porażkę z rzędu, Grom natomiast 4 zwycięstwo z rzędu (na swoim boisku 3 zwycięstwo pod rząd).

31.03.2012, Częstochowa – Północ, godz. 16.00

ORZEŁ Kiedrzyn – LISWARTA Popów 3:1 (2:0)

Bramki: Paweł Krawczyk (14), Cezary Mazurkiewicz (38), Marek Piasecki (72) – Tomasz Biernacki (85)

W pierwszym meczu: 2:1

Wielu kibiców po cichu liczyło na niespodziankę w tym spotkaniu, jednak lider z Kiedrzyna potwierdza klasę samą w sobie. Wzmocniona Liswarta jednak już w pierwszej połowie musiała dwukrotnie pogodzić się ze stratą bramki a także z kontuzją swojego bramkarza, Adriana Maźniaka, którego w drugiej połowie na bramce zastąpił Kamil Zębik. W drugiej połowie Orzeł ograniczył się do kontrataków przez co małą przewagę zyskała drużyna z Popowa. Mimo to bramkę na 3:0 strzela lider rozgrywek. Ostatnie 20 minut to przewaga Liswarta, która dążyła do strzelenia choćby honorowej bramki. Sztuka ta udała im się dopiero w 85 minucie po podyktowanym rzucie karnym po faulu bramkarza Orła na Łukaszu Sieji. Bramkarz kiedrzynian za ten faul został ukarany czerwoną kartką a jego miejsce zajął.. zawodnik z pola. Pomimo ambitnej gry popowianie niestety wracają do domu z nadzieją na punkty w innych spotkaniach… Orzeł stracił bramkę po raz pierwszy od spotkania z Gromem Miedźno, notując 17 mecz w A – klasie bez porażki (w tym 6 wygrana z rzędu u siebie). Drużyna z Popowa w spotkaniu wyjazdowym nie wygrała od 8 spotkań.

31.03.2012, Ostrowy, godz. 16.00

NAPRZÓD Ostrowy – GMINA Kłomnice 5:4 (3:3)

Bramki: Szymon Idzikowski Bartłomiej Wypych, Marcin Pełka, Łukasz Kasprzyk, Michał Kotyl – Jacenty Jarczok, Mateusz Wewióra, Bartłomiej Szymczyk 2

Grad nie tylko z nieba ale i bramek na boisku zafundowali przybyłym kibicom podopieczni Adama Cichonia i Jana Spychalskiego. Na szybko zdobytą bramkę przez Naprzód odpowiada Gmina, która idąc za ciosem podwyższa wynik spotkania na 2:1. Gospodarze jednak nie załamują się i strzelają kolejne dwie bramki i to oni prowadzą do 43 minuty, kiedy to wyrównuje stan meczu najskuteczniejszy zawodnik ligi, Bartłomiej Szymczyk. Do przerwy zatem 3:3. Po godzinie gry po raz drugi w tym meczu a 15 w całym sezonie bramkarza rywali pokonuje Bartłomiej Szymczyk i przyjezdni wychodzą na prowadzenie. Duży udział przy stracie tej bramki miała obrona gospodarzy. Gmina groźnie atakuje ale także i ona popełnia błędy w obronie. Jeden z takich błędów wykorzystuje Łukasz Kasprzyk i doprowadza do wyrównania. To nie koniec emocji. Na 3 minuty przed końcem zwycięską bramkę dla Naprzodu strzela Michał Kotyl. Emocje w tym spotkaniu jednak trwały do ostatniej minuty ale 3 punkty zdobywają gospodarze. Naprzód zanotował 2 zwycięstwo z rzędu, przełamując jednocześnie 2 kolejne porażki na własnym boisku i 2 mecze bez strzelonej bramki na własnym boisku. Gmina zanotowała 4 porażkę z rzędu na wyjeździe.

31.03.2012, Śliwaków, godz. 16.00

WARTA Zawada – Junior Szarlejka 1:0 (0:0)

Bramka: Adrian Abresz

W pierwszym meczu: 1:2

Drużyna z Szarlejka w pierwszej połowie dążyła do strzelenia bramki jednak celu jej się nie udało osiągnąć. Najbliżej zdobycia bramki był najskuteczniejszy zawodnik Juniora, Tomasz Czok (12 bramek), który niestety dla przyjezdnych obił tylko słupek bramki zawodników z Zawady. Druga połowę śmielej zaczęła drużyna Warta, która ok. 55 minuty zdobyła bramkę. Od tego momentu na boisku dominował Junior, który nawet za cenę groźnych kontr ze strony zawadzian chciał zdobyć bramkę (m.in. kolejny słupek zaliczył T. Czok). Zawodnicy Warty jednak dzielnie się bronili i po kompromitującej porażce w poprzedniej kolejce z Amatorem Golce zrehabilitowali się swoim kibicom. Wygrana Warty to zapewne niespodzianka tej serii spotkań. Zawodnicy z Zawady od 3 spotkań pozostają bez porażki na „Leśnym”. Junior na wyjeździe nie wygrał od 2 spotkań i od 2 spotkań nie strzelił gospodarzom bramki.

31.03.2012, Kłobuck, godz. 16.00

BŁĘKITNI Libidza – AMATOR Golce 4:3 (1:0)

Bramki: Dominik Bugaj 3, Michał Bugaj – Paweł Jankowski 2, Mateusz Barakoński

Po efektownym zwycięstwie w poprzedniej kolejce większe szanse na zwycięstwo w tym spotkaniu dawano drużynie z Golców. Przedmeczowa „giełda” to jedno a boiskowa rzeczywistość to drugie. Błękitni w pewnym momencie prowadzili już 4:0 i grali z przewagą jednego zawodnika (od stanu 3:0). Amator walczył jednak dzielnie i strzelił trzy bramki, na bramkę dającą 1 punkt zabrakło Amatorom już czasu. Drużyna z Libidzy zwycięstwo w dużej mierze zawdzięcza strzelcowi 3 bramek Dominikowi Bugajowi (w całym sezonie już 9 bramek) i swojemu bramkarzowi. Błękitni zrobili duży krok w kierunku utrzymania się a Amator musi zbierać punkty w następnych spotkaniach. Zawodnicy z Libidzy w roli gospodarza nie przegrali 2 spotkania z rzędu.

31.03.2012, Wręczyca Wielka, godz. 16.00

SOKÓŁ Wręczyca Wielka – GROM Cykarzew 4:0 (2:0)

Bramki: Wojciech Dawidowski (40,60), Dawid Dyła (25), Grzegorz Łebek

W pierwszym meczu: 4:5

Spotkanie drużyn, które wiosną walczą o utrzymanie. Początek spotkania to wzajemne badanie się. Pierwsza bramka pada dla gospodarzy po błędzie bramkarza. Prawdziwą zmorą drużyna z Cykarzewa okazał się w tym dniu Wojciech Dawidowski, który ostrzeliwał bramkę „Grzmotów” (najpierw dwa razy zaliczył poprzeczkę a następnie dwukrotnie pokonał bramkarza rywali). Grom w drugiej połowie śmielej zaczął atakować aż do utraty bramki na 3:0. Ostatnie 30 minut to kontrolowanie gry przez podopiecznych Andrzeja Rogaczewskiego i podwyższenie wyniku spotkania przez rezerwowego Grzegorza Łebka. Sokół wygrał pierwszy raz po 3 kolejnych porażkach. Cykarzewski Grom natomiast od 5 meczów pozostaje bez zwycięstwa (w tym 3 mecze bez zwycięstwa na wyjeździe). Od dwóch spotkań „Grzmoty” nie zdobyły także bramki.

31.03.2012, Widzów, godz. 16.00

POLONIA UNIA Widzów – PŁOMIEŃ Czarny Las 0:1 (0:1)

Bramka: Krzysztof Warzyszyński (17)

W pierwszym meczu 2:0

Jedyne zwycięstwo w tej kolejce zawodników przyjezdnych. Ze źródeł związanych z widzowską ekipą, wiemy, że jej gra nie skłania do optymizmu delikatnie rzecz ujmując. Płomień częściowo zrehabilitował się za porażkę w poprzedniej kolejce z ekipą wicelidera z Miedźna. Polonia Unia zanotowała 7 mecz bez zwycięstwa (na własnym boisku bez zwycięstwa od 4 spotkań). Ponadto od dwóch spotkań gracze spod znaku konia nie uraczyli swoich kibiców bramką. W tabeli są już na 12 miejscu i od ostatniej lokaty dzielą Polonię Unię tylko 3 „oczka” Płomień w wyjazdowym spotkaniu odnotował 3 zwycięstwo i od 2 meczów nie stracił na terenie rywala bramki.