Wygrana czerwono-niebieskich z Kluczborkiem

W meczu 25 kolejki spotkań w drugiej lidze grupie zachodniej Raków Częstochowa pokonał, po bramce strzelonej przez Bartosza Soczyńskiego, gości z Kluczborka 1:0. Nasz rywal od 25 minuty meczu grał w dziesiątkę – po ujrzeniu drugiego żółtego kartonika przez Szymona Skrzypczaka. Mecz z wysokości trybun stadionu przy ulicy Limanowskiego oglądał trener Jagiellonii Białystok Tomasz Hajto.

Mecz rozpoczął się od minuty ciszy, która była poświęcona śmierci działacza z Kluczborka Norberta Wolfa. Podopieczni Jerzego Brzęczka odnieśli bardzo ważne i ciężko wywalczone zwycięstwo, które pozwala oddalić się od strefy spadkowej.

Na pewno czerwona kartka, którą ujrzał zawodnik naszego rywala Szymon Skrzypczak miała wpływ na dalszy przebieg spotkania. W 66 minucie dzisiejszego meczu Bartosz Soczyński zdobył gola na wagę trzech punktów. Bardzo dramatyczna była końcówka, w której sędzia doliczył 3 minuty i przyjezdni mocno napierali na bramkę Kosa, na szczęście nasza obrona oraz bramkarz wyszli z opresji.

14.04.2012, godzina 16.00, Częstochowa (stadion MOSIR przy ul.Limanowskiego)

Raków Częstochowa – MKS Kluczbork 1:0 (0:0)

1:0 Bartosz Soczyński 66`

Sędziował: Paweł Płoskonka (Tarnów). Widzów: 800

Żółte kartki: Ogłaza, Pluta, P.Kowalczyk – Skrzypczak, Ulatowski, Niziołek, Ganowicz, Glanowski

Czerwona kartka: Szymon Skrzypczak (MKS Kluczbork) – 25 minuta

Raków Częstochowa: 33.Mateusz Kos, 3.Bartosz Soczyński, 5.Arkadiusz Hyra (60` 18.Piotr Mastalerz), 2.Adrian Pluta, 19.Paweł Kowalczyk, 13.Kamil Witczyk (46` 7.Paweł Nocuń), 17.Łukasz Kowalczyk, 8.Sławomir Ogłaza, 21.Krzysztof Napora (66` 11.Jacek Rokosa), 14.Maciej Gajos (90` 20.Marcin Czerwiński), 15.Rafał Czerwiński

Rezerwowi: 1.Mariusz Stępień, 9.Artur Pląskowski, 23.Dawid Nabiałek

Trener: Jerzy Brzęczek

MKS Kluczbork: 22. Mateusz Abramowicz, 11. Adam Orłowicz, 17. Łukasz Ganowicz, 19. Marcin Dymkowski, 23. Adrian Pajączkowski, 16. Karol Fryzowicz (82` 10. Paschal Ekwueme), 14. Michał Glanowski, 25. Krzysztof Kaczmarek, 5.Rafał Niziołek (82` 15.Wojciech Hober), 24.Krzysztof Ulatowski (78` 9.Adam Deja), 8.Szymon Skrzypczak

Rezerwowi: 12.Grzegorz Wnuk,7.Denis Kumiec, 6.Michał Sudoł, 21. Tomasz Swędrowski