Jacek Rup najlepszym zawodnikiem turnieju bokserskiego

W dniach 4 – 5 maja 2012 roku w Siemianowicach Śląskich odbył się Turniej Bokserski o Puchar Mistrza Świata Henryka Średniackiego. W turnieju uczestniczyli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Blachownia” – 2 kadetów: Damian Zieleniewicz (waga 70 kg), Maciek Wasilewski (waga 70 kg). 2 juniorów: Krystian Puchała (waga 75 kg), Jacek Rup (waga 91 kg) oraz 1 zawodnik z Klubu Sportowego „Start” Częstochowa w kategorii wiekowej junior – Kałuża Tomasz (waga 81 kg , druga grupa).

Fotorelacja z zawodów

Wszyscy zawodnicy z regionu częstochowskiego tj: z UKS Blachownia oraz z KS „Start” Częstochowa bardzo dobrze zaprezentowali się podczas walk półfinałowych w dniu 4 maja wygrywając walki i tym samym awansowali do finałów.

Dzień później odbyły się walki finałowe, podczas których oprócz zawodników i kibiców uczestniczyli zaproszeni goście m.in. ; – przedstawiciele władz samorządowych Siemianowic Śląskich, jedyny amatorski Mistrz Świata – Belgrad 1978 rok Henryk Średnicki, Mistrz Olimpijski z Tokio 1964 rok – Marian Kasprzyk.

W trakcie trwania walk finałowych Turnieju Bokserskiego ponownie zawodnicy z naszego regionu zaprezentowali bardzo dobre wyszkolenie techniczne.

Wyniki walk finałowych:

– Kategoria wiekowa kadet, waga 70 kg w finale spotkali dwaj zawodnicy z UKS Blachownia:
Maciej Wasilewski zajął I miejsce, wygrywając na pkt. z Damianem Zieleniewiczem, który zajął II miejce,

– Kategoria wiekowa junior: waga 75 kg Krystian Puchała z UKS Blachownia zajął II miejsce przegrywając na pkt. w stosunku 1 : 2 z Bartłomiejem Telingą z Gardy Gieraltowice,

waga 81 kg Tomasz Kałuża z KS „Strat” Częstochowa zajął I miejsce wygrywając z Łukaszem Lichosyt z Wisły Kraków.

waga 91 kg Jacek Rup z UKS Blachownia zajął I miejsce wygrywając z Szymonem Kantorowiczem z MOSIR Mysłowice.

Podczas ceremonii wręczania nagród dla zwycięzców turnieju, Komisja Sportowa oraz Sędziowie wybrali NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA TURNIEJU BOKSERSKIEGO O PUCHAR HENRYKA ŚREDNICKIEGO, którym został JACEK RUP z UKS „Blachownia”.