Kamil Badura najlepszym juniorem Mistrzostw Polski

W dniach 25-26 maja 2012 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Rybniku odbyły się XXI Mistrzostwa Polski Juniorów. W mistrzostwach wzięło udział 128 zawodników z 34 klubów. Wśród startujących nie mogło zabraknąć reprezentantów KS Dragon Janów.

Fotorelacja z zawodów

W klasyfikacji medalowej zwyciężyli zawodnicy LKT Legnica. Na drugim miejscu znalazł się nasz Klub „Dragon” Janów, który zdobył 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy medal. Trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy z Międzyszkolnego Klubu Sportowy Żak w Białej Podlaskiej. Różnice medalowe wśród czołowych klubów Polski nie były duże i gdyby wszyscy nasi zawodnicy mogli wystartować w rywalizacji na tym turnieju mogło by się okazać że wywalczylibyśmy pierwsze miejsce w klasyfikacji. Dokładnie chodzi tu o występ Marleny Lech, która w ostatnim okresie przygotowawczym nabawiła się poważnej kontuzji. Marlena dawała nam nadzieje na dobry występ w układach formalnych i walkach do 55 kg.

Najlepszym juniorem w roku 2012 został nasz Kamil Badura. Kamil wygrał układy formalne I Dan, oraz wywalczył srebrny medal w kategorii walki do 63 kg, gdzie w finałowej walce, po dogrywce musiał pogodzić się z porażką z zawodnikiem z Kolbud- Michałem Richertem.

Dobrze zaprezentowała się również Paula Piotrowska, która nie dała szans swoim przeciwniczką w kategorii walki do 60 kg. W finałowej walce spotkała się z koleżanką z drużyny narodowej Klaudią Szczepaniuk. Paula zawodniczkę z Jabłonnej świetnie zna, gdyż nie pierwszy raz rywalizowały ze sobą na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. Cieszy fakt iż Paula utrzymała dobrą formę po Mistrzostwach Europy.

Artur Wala wywalczył trzecie miejsce w kategorii układów formalnych .

Pozostali Dragoni, czyli Paweł Chmielarski, Mateusz Widurski, Dominika Martałek oraz Mateusz Błotko musieli uznać wyższość swoich przeciwników. Jednak trener Jacek Wąchała jest zadowolony z ich postawy.

Kolejne rozstrzygnięcia rangi mistrzowskiej czekają Juniorów Młodszych 1 – 3 czerwca w Nowej Rudzie, a następie zawodników startujących w kategorii seniorskiej 8 – 10 czerwca w Ciechanowie. Za występ naszych zawodników trzymamy mocno kciuki.