Kolejne punkty Klekot w Pucharze Polski

W miniony weekend w Górzycy w województwie lubuskim rozegrano dwa wyścigi zaliczane do punktacji Pucharu Polski. W nich bardzo dobrze zaprezentowali się kolarze BDC Kolejarza Jury Częstochowa.

W sobotę zawodnicy i zawodniczki ścigali się indywidualnie. Wyścig na dystansie 17 kilometrów ułożył się po myśli startującej w elicie kobiet Martyny Klekot. Zajęła ona 3. miejsce, przegrywając jedynie ze specjalistkami od kolarstwa torowego: Katarzyną Pawłowską i Eugenią Bujak. – Do pierwszej straciła 13 sekund, do drugiej tylko 6 sekund.
Nieźle zaprezentowała się także juniorka Magdalena Plich, która ukończyła”czasówkę” na 5. miejscu.

W gronie juniorów młodszych na 22. pozycji sklasyfikowano Bartosza Tyźlika. W wyścigu ze startu wspólnego Martyna Klekot miała pecha. Na cztery kilometry przed metą miała defekt i po zmianie koła zajęła dopiero 7. miejsce. W juniorkach Magdalena Plich była ponownie 5., a w juniorach młodszych najlepszym zawodnikiem z Częstochowy okazał się Kacper Nowicki, który finiszował na 12. pozycji.

źródło: sport.pl/naszosie.pl