Krzemiński na podium w Krakowie

W Krakowie odbyła się kolejna edycja prestiżowego i jednego z największych młodzieżowych turniejów szermierczych w szpadzie „O miecz Zerwikaptur Longinusa Podbipięty”. W zawodach rozgrywanych w obsadzie międzynarodowej świetnie zaprezentował się zawodnik Kmicica Częstochowa, Antoni Krzemiński, który w kategorii młodzików (77 uczestników) uplasował się na trzeciej pozycji.

Częstochowianin po udanych eliminacjach grupowych (trzy zwycięstwa) w potyczkach pucharowych wyeliminował kolejno Piotra Białego z Milenium Skawina (12:8), a potem bardzo łatwo (12:6) uporał się z faworyzowanym Dmytro Szestopałem. Ukrainiec w eliminacjach zwyciężył we wszystkich swoich potyczkach i był faworytem nawet do końcowego sukcesu.

W potyczce o awans do ośmioosobowego finału częstochowian po raz kolejny zmierzył się z reprezentantem Ukrainy Oleksiejem Hołdyjem, wygrywając po emocjonującej końcówce 7:6. W rywalizacjo o awans do strefy medalowej szpadzista Kmicica pokonał 12:9 Damiana Michalaka ze Startu Opole. Dopiero w półfinale uległ 6:12 Wojciechowi Lublinieckiego z Sokoła Mielec.

Na krakowskich planszach udanie zaprezentowała się też inna nasza przedstawicielka Aleksandra Obońska, który w gronie juniorek młodszych uplasowała się na dziesiątej pozycji. Na pochwały za niezły start zasłużyli również Tomasz Kasztelan (junior młodszy) oraz Natalia Siuda (młodziczka).

Nie można też zapomnieć o udanym debiucie w oficjalnych zawodach zaledwie 10-letniego Jana Lewanowicza, który przebił się przez gęsto sito eliminacyjne. Wygrał też jedną z potyczek pucharowych i ostatecznie został sklasyfikowany na 27. pozycji.