Remis na „Lorecie”

Wynikiem remisowym zakończyło się piątkowe, inaugurujące 26 kolejkę spotkanie na Loretańskiej w którym Skra podejmowała Odrę Opolę. Tym samym seria samych zwycięstw gospodarzy na „Lorecie” została przerwana przez Opolską drużynę.

Od początku spotkania ton wydarzeniom nadawali przyjezdni którzy w pierwszej połowie wyraźnie przeważali czego efektem były 2 gole których autorami po dośrodkowaniach byli Łoziński oraz Copik.

Częstochowianie na szczęście jeszcze przed przerwą zdołali się otrząsnąć . Po faulu w obrębie „16” na Maksymie Pokotyluku niezawodny tej wiosny Bartosz Gliński pewnie wykorzystał karnego i było już tylko 1:2. Jednak jeszcze przed samą przerwą dwie groźne akcje wypracowali sobie przyjezdni i na całe szczęście do przerwy rezultat nie uległ już zmianie.

W drugiej polowie na placu gry pojawili się Kamil Sobala oraz Valentin Jeromienko i ta część gry była bardziej wyrównana a Skra zaczeła szukać swojej szansy na wyrównującego gola. Sztuka ta udała się podopiecznym Jana Wosia w samej końcówce kiedy to w pole karne Odry zawędrował Mateusz Woldan, obrońca gości w groźnej sytuacji próbował wyekspediować piłkę, ale nabił defensora Skry i ta ugrzęzła w samym okienku bramki przyjezdnych, dając tym samym remis w tym spotkaniu.

JDB Skra Częstochowa – Odra Opole 2:2 (1:2)
0:1 D. Łoziński 27′
0:2 T. Copik 36′
1:2 B. Gliński 42′ karny
2:2 M. Woldan 88′

Skra:
A. Woszczyna – M. Kowalski, M. Woldan, K. Gerega, P. Mazur (46′ K. Sobala), B. Gliński, A. Musiał (46′ V. Jeriomenko), S. Piwiński, K. Tomczyk, K. Groborz, M. Pokotyluk (63′ M. Bik)

Odra:
I. Khodonowych – D. Łoziński, B. Brzozowski, M. Michniewicz, M. Bednarski, S. Deja, D. Franek, T. Copik (88′ F. Sikorski), M. Surowiak, A. Setla (73′ P. Job), A. Krysian.

Żółte kartki:
39′ K. Groborz (JDB Skra), 49′ M. Michniewicz (Odra), 55′ A. Krysian (Odra), 73′ K. Sobala (JDB Skra)

Sędziował: Arkadiusz Przystał (główny) oraz Artur Kulpa i Sebastian Grzelski (asystenci) – Nysa.