Rewanż za ostatnią porażkę

Od początku spotkania widać było w zawodnikach Myszkowa wielką chęć rehabilitacji za sobotnią porażkę z Boronowem, pomimo dobrej gry a rażącej nieskuteczności.

Zawodnicy od pierwszych minut wyszli na boisko bardzo zmotywowani z rządzą zwycięstwa. Już pierwsze minuty pokazały, że Myszków nie przyjechał do Siedlec murować bramki, a zagrać o całą pulę i zrewanżować się za sromotną porażkę 8:0 w pierwszej rundzie u siebie. I tak, pierwsze ataki dobrze grających Sroślaka, Zboralskiego i bocznych pomocników Lewickiego i Rucińskiego, dały nam sytuacje bramkowe gdzie znów brakło ostatniego dokładnego dogrania albo trafienie do bramki, 2 x Zboralski i 1 x Ruciński. W 30 min, po klasycznej kontrze najwięcej rozwagi pod bramką zachował Ruciński i mamy 1:0. Potem znów kontra, zagranie Rucińskiego do Sroślaka, ten do Lewickiego i mamy 2:0. Potem jeszcze Zboralski źle przyjmuje piłkę w sytuacji 1×1. Przeciwnik gra w piłkę atakiem pozycyjnym do 35 m od naszej bramki, tam napotyka na konstruktywną obronę pod kierunkiem Maternika.

II połowa to znów atak Myszkowa, pierwsza akcja bokiem, dośrodkowanie Rucińskiego i Zboralski zamyka akcje i mamy trzecią bramkę. Chwile potem znów Zboralski decyduje się na rajd od połowy boiska i przytomnie trafia na 4 :0. Kolejna akcja naszych i przestrzela Pysno z 5 m. Wszędobylski Zboralski swoją ambicją odbiera piłkę obrońcą Siedlca i ustrzela klasyczny HAT TRICK! w 65 min mamy 5:0, i znów Myszków gra konsekwentnie i realizuje zadania nakreślone przez trenera. Siedlec w zamieszaniu podbramkowym zdobywa honorowa bramkę i mamy 5:1.

Trener po meczu z Spartą: Drużyna zagrała najlepszy mecz taktycznie, rozkładając przeciwnika na łopatki i rewanżując się za porażkę w I rundzie. Nie było słabego ogniwa w zespole Myszkowa i wszyscy zgodnie zasługują na słowa pochwały.

Bramki MKS: 3x Sz. Zboralski, K. Lewicki, D. Rucinski

Sparta Siedlec Duży – MKS Myszków 1:5 (0:2)

Dziś (czwartek) MKS rozegra wyjazdowe spotkanie z Spartą Siedlec Duży. Ostatnie spotkanie tych drużyn zdecydowanie należało do zespołu z Siedlca, rozbili MKS aż 0:8, nie pozostawiając niebiesko-białym złudzeń na wygraną.

Zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania jest Sparta Siedlec Duży, jednak myszkowianie nie licząc ostatniej wpadki z Jednością spisują się ostatnio bardzo dobrze w lidze i aby nie oddalić jeszcze bardziej szans na utrzymanie się w okręgówce powinni wywieść z Siedlca minimum 1 punkt.

Zmagania drużyn czwartek, godz. 18:00 – stadion w Siedlcu, ul. Jana Pawta II 8, 42-350 Siedlec Duży.”

Do końca sezonu pozostało 6 spotkań, następne u siebie już w najbliższą sobotę (19.05.2012) godz. 17: 00. MKS Myszków na własnym stadionie podejmował będzie Unie Kalety, która wyprzedza MKS o dwa miejsca w ligowej tabeli i przewagą 7 punktów.