Siódme zwycięstwo Skry na „Lorecie”

7 zwycięstwo w 8 spotkaniu na Loretańskiej odnieśli w piątek podopieczni Jana Wosia. Tym razem Skra wygrała z outsiderem ligi – Victrorią Chróścice 2:1. Zwycięstwo mimo różnicy miejsc w tabeli nie przyszło jednak gospodarzą łatwo.

Skra do tego meczu przystapiła bez pauzujących za kartki Kamila Groborza oraz Mateusza Bika, dodatkowo na przedmeczowej rozgrzewce urazu mięśnia łydki nabawił się Konrad Gerega i w jego miejsce na środku defensywy musiał zagrać Sławomir Piwiński.

Pierwsza część spotkania to nerwowa gra z obu stron. Gospodarze mimo dwóch okazji jakie miał najlepszy strzelec zespołu Bartosz Gliński, na przerwę schodzili ponownie jak przed tygodniem ze stratą jednej bramki.

Po przerwie na boisku pojawili się Sobala oraz Korbel i odmieninili oni obraz gry na boisku. Gospodarze wyrównali w 52 minucie kiedy to z prawej strony w pole karne dośrodkował Musiał, obrońcy zbyt krótko wybili piłkę, a Piwiński precyzyjnie przymierzył i tym samym doprowadził do wyrównania. Dalej spotkanie przebiegało pod dyktando Skry. Najpierw bliski szczęścia był Maksym Pokotyluk (uderzenie tuż obok słupka), I wreszcie nadeszła 71 minuta, gospodazrze przeprowadzaja kolejną ofensywną akcję, w wyniku której piłka zaczęła zmierzać przed lewy narożnik pola karnego. Tam właśnie nadbiegał Korbel, który uderzył z całych sił z 25 metra i piłka poszybowała w samo okienko bramki Victorii. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i 3 punkty pozostały pod Jasną Górą.

Goście mimo przegranej zaprezentowali wielką ambicję, zaangażowanie i ogromną determinację. Skra z kolei może cieszyć się z 7 już kompletu punktów na własnym obiekcie oraz pozycji vicelidera.

JDB Skra Częstochowa – Victoria Chróścice – 2:1 (0:1)
0:1 P. Słonecki 35′
1:1 S. Piwiński 52′
2:1 K. Korbel 71′

JDB Skra:
A. Woszczyna – M. Kowalski, M. Woldan, S. Piwiński, P. Mazur (46′ K. Sobala), B. Gliński (75′ Ł. Pietrasiński), A. Musiał, V. Jeriomenko, K. Tomczyk (82′ W. Marczyk), D. Krawczyk (46′ K. Korbel), M. Pokotyluk

Victoria:

J. Kościelny – D. Polok, M. Sacha, T. Kuźniewski, P. Słonecki, D. Dora, M. Stępień (58′ F. Szranowski), D. Zięba (80′ M. Kwolek), T. Suchecki, M. Rogowski (65′ M. Schichta), T. Jaworski

Żółte kartki: 45′ M. Stępień, 89′ M. Sacha (obaj Victoria)

Zawody sędziował: Paweł Szlufarski (główny) oraz Jacek Tokarski i Sławomir Bryś (asystenci) – Kluczbork.