Start – Odra Galmet Bogdanowice – JDB Skra Częstochowa

Rozgrywki ligowe na III-ligowym froncie powoli nabierają tempa. W najbliższą sobotę (5 maja) odbędzie się już 23 kolejka spotkań. Tym razem po dwóch meczach na Loretańskiej podopieczni Jana Wosia udadzą się do Wodzisławia Śląskiego, na mecz ze Startem – Odrą Galmetem Bogdanowice. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00.

Skra która w spotkaniach wyjazdowych na wiosnę wciąż jest bez wygranej zapewne powalczy o przerwanie złej serii i odniesienie zwycięstwa, które przy korzystnym układzie innych pojedynków może dać nawet częstochowskiemu zespołowi pozycję wicelidera.

Zespół Startu Bogdanowice który w czasie zimowej przerwy postanowił połączyć siły z grającą kiedyś w Ekstraklasie Odrą Wodzisław, i na dzisiaj oficjalna nazwa klubu brzmi Start- Odra Galmet Bogdanowice. Od przyszłego sezonu natomiast w III lidze opolsko – śląskiej występować będzie już KP Odra Wodzisław Śląski (jeśli oczywiście zdoła się utrzymać), na wiosnę spisuję się coraz lepiej o czym świadczą zdobyte 11 punktów w dotychczasowych 8 spotkaniach (Na jesieni Start zdobył ich tylko 10). Poza tym wiosną podopieczni Tomasza Babuchowskiego potrafili już odbierać punkty wyżej notowanym rywalom na własnym obiekcie.

Czy zatem Skra przełamie wyjazdową niemoc już w najbliższą sobotę?

Spotkanie to będzie wyjątkowe także dla trenera częstochowian Jana Wosia, gdyż odbędzie się na obiekcie przy ul. Bogumińskiej 8, na którym obecny opiekun Skry przez kilkanaście sezonów rywalizował w Estraklasie jako szkoleniowiec Odry Wodzisław.