Dwa zespoły z regionu spadły z IV ligi. Z Unii Rędziny odchodzi trener

W sobotę oficjalnie zakończyły się rozgrywki w IV lidze w grupie I. IV Ligę opuszczają dwa zespoły z regionu częstochowskiego, wycofany po rundzie jesiennej KS Stradom Częstochowa i Unia Rędziny. Dodatkowo po ostatnim meczu Unii z funkcji trenera zrezygnował Sebastian Synoradzki.

Rędzinianie w ostatnim swoim występie w IV lidze udali się do Sosnowca na mecz z tamtejszymi Czarnymi, który przegrali 2:4, jednak do przerwy Unia remisowała to spotkanie.

„Remisowaliśmy 2:2. W drugiej połowie zaczęliśmy się kłócić na boisku, wkradł się bałagan do zespołu i skończyło się porażką 2:4. Po ostatnim spotkaniu sam podziękowałem za współpracę i oznajmiłem, że odchodzę” – tak na łamach „Sportu” swoją decyzję o rozstaniu z Unią skomentował były jej trener Sebastian Synoradzki.