Porażka Rakowa Częstochowa w meczu kontrolnym

W meczu kontrolnym podopieczni Jerzego Brzęczka przegrali z zespołem pierwszoligowym GKS – u Katowice 1:3. Jedyną bramkę dla czerwono-niebieskich strzelił w 90 minucie Arkadiusz Hyra. Mecz z trybun stadionu przy ulicy Limanowskiego obserwowali byli piłkarze Rakowa Mateusz Zachara, Artur Lenartowski oraz Mariusz Przybylski. Obecna również była delegacja z Katowic na czele z prezesem klubu Jackiem Krysiakiem oraz wiceprezesem Radosławem Bryłką.

W naszej drużynie testowani byli bramkarz Marcin Pająk, który ostatnio bronił w Pilicy Przedbórz oraz dwóch Brazylijczyków Daniel da Silva oraz Diego Bezerra. Ponadto w naszym zespole zaprezentowali się juniorzy Łukasz Buczkowski, Damian Borek, Paweł Walasek oraz Oskar Czyż. W pierwszej połowie dzisiejszego meczu kontrolnego toczonego dzisiaj w tropikalnych warunkach zaprezentował się Dawid Świerk, który ostatnie miesiące spędził w Legii Warszawa, obecnie związał się z naszym klubem na cztery lata. Po dłuższym okresie leczenia kontuzji zagrali dzisiaj Adrian Świerk oraz Mateusz Górecki, którzy trenują od początku okresu przygotowawczego.

30.06.2012, godzina 11.00, Częstochowa (MOSIR ul.Limanowskiego)

Raków Częstochowa – GKS Katowice 1:3 (0:1)

0:1 Wojciech Okińczyc 34`
0:2 Dariusz Zapotoczny 60`
0:3 Marcin Pietroń 75`
1:3 Arkadiusz Hyra 90`

Sędziował: Piotr Skoczylas (WS Częstochowa). Widzów:150.

Raków Częstochowa: I połowa: 1.Marcin Pająk, 11.Piotr Mastalerz, 16.Bartosz Soczyński, 19.Daniel da Silva, 4.Adam Łysek, 7.Krzysztof Napora, 17.Łukasz Kowalczyk, 10.Dawid Świerk, 6.Łukasz Buczkowski, 8.Diego Bezerra, 9.Artur Pląskowski

II połowa: 33.Mateusz Kos, 11.Piotr Mastalerz (55` 20.Marcin Czerwiński), 5.Arkadiusz Hyra, 21.Mateusz Górecki, 2.Damian Borek, 13.Kamil Witczyk, 3.Paweł Walasek, 17.Łukasz Kowalczyk (55` 23.Oskar Czyż), 18.Adrian Świerk, 14.Paweł Nocuń, 15.Rafał Czerwiński.

Trener: Jerzy Brzęczek

GKS Katowice: 33.Maciej Wierzbicki – 4.Alan Czerwiński, 10.Mariusz Holik, 6.Jacek Kowalczyk, 19.Damian Kaciczak – 16.Tomasz Hołota, 3.Diemé Yahiya – 21.Tomasz Kasprzyk, 81.Wojciech Okińczyc, 31.Krzysztof Wolkiewicz – 18.Daniel Jakowenko

II połowa: 1.Robert Hauffe – 24. Michal Farkaš, 10.Mariusz Holik, 27.Mateusz Kamiński, 20.Michał Suda – 7.Sławomir Duda, 90.Kamil Cholerzyński – 15.Marcin Pietroń, 14.Bartosz Nowak, 11.Dariusz Zapotoczny – 22.Michał Skorupski.

Trener: Rafał Górak