Bytowianie wygrywają pod Jasną Górą

Po ubiegłotygodniowej wygranej na wyjeździe z Chrobrym Głogów, piłkarze częstochowskiego Rakowa musieli przełknąć gorycz porażki. Drużyną, która zainkasowała komplet punktów okazała się Bytovia Bytów.

Fotorelacje ze spotkania:
autorstwa Justyny Jaworskiej
autorstwa Krzysztofa Bolkowskiego

Bytowianie do meczu z gospodarzami przystąpili m.in z Maciejem Gostomskim, który w przeszłości był zawodnikiem warszawskiej Legii oraz Michałem Pietroniem, który w rundzie jesiennej sezonu 2009/2010 był graczem Rakowa Częstochowa.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem kibice minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego bramkarza Rakowa Edwarda Boguckiego. W wyjściowej jedenastce zobaczyliśmy trzech nowo pozyskanych zawodników Rakowa.

Spotkanie miało dwa oblicza. W premierowej odsłonie to gospodarze byli drużyną przeważającą i częściej stwarzającą sobie okazje do zdobycia gola. Najlepszej z nich nie udało się wykorzystać już w 10 minucie, kiedy to po piekielnie mocnym uderzeniu z rzutu wolnego przez Łukasza Kowalczyka piłka odbiła się od poprzeczki.

W 21 minucie, częstochowianie stanęli po raz kolejny przed szansą zdobycia bramki. W sytuacji „oko w oko” z Gostomskim znalazł się Balogune i pojedynek wygrał ten pierwszy. Goście „obudzili” się dopiero w 27 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na bramkę Rakowa, główkował Pietroń.

W drugiej części gry lepiej rozpoczęli częstochowianie. Tuż po wznowieniu gry kąśliwe uderzenie nigeryjczyka Baloguna instynktownie wybronił bramkarz gości. Co nie udało się podopiecznym Jerzego Brzęczka to udało się bytowianom. W 50 minucie niespodziewanie pierwszego gola w tym spotkaniu zdobyli podopieczni Waldemara Walkusza. Pięknym uderzeniem popisał się Kaganek i było 0:1.

Po tej bramce to przyjezdni zaczęli groźniej kontratakować co przyniosło im drugiego gola w 64 minucie. Bramkę na 0:2 dla bytowian strzelił Hirsz, bardzo łatwo ogrywając blok defensywny gospodarzy.

Po drugiej bramce gospodarze zaczęli grać nerwowo. Czego efektem była druga żółta kartka i tym samym czerwona dla Kmiecia w 70 minucie. Przyjezdni zainkasowali pod Jasną Górą komplet punktów i z sześcioma oczkami na koncie pozostali liderem tabeli drugiej ligi, grupy zachodniej.

Kolejne spotkanie drużyna Rakowa Częstochowa rozegra w sobotę, 18 sierpnia o godzinie 17:00. Na wyjeździe częstochowianie spotkają się z MKS-em Kluczbork, który po dwóch seriach spotkań zamyka drugoligową tabelę z zerowym dorobkiem punktowym.

15.08.2012, g.17:00, Częstochowa:

RKS Raków Częstochowa S.A. – MKS Drutex – Bytovia Bytów 0:2, (0:0).