LKS przegrywa na inaugurację

Minimalną porażką 1:0 zakończyło się sobotnie inauguracyjne spotkanie w IV lidze dla piłkarzy LKS Kamienicy Polskiej. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła w 42 minucie spotkania, a jej autorem był kapitan Slavii Marcin Met.

Zespół z Magazynowej przystąpił do tego spotkania bez Pawła Skwarczyńskiego (kontuzja), Piotra Szymczyka (pauzuje za żółte kartki) oraz Ariela Wiśniowskiego (kontuzja obojczyka). W meczowej jedenastce pojawił się mimo wcześniejszych obaw Dawid Świtała. W zespole zadebiutowali również Konrad Pląskowski, Dawid Jasiurski i Mateusz Porębiński.

Spotkanie odbyło się na grząskiej po ulewie murawie, która od samego początku utrudniała obu zespołom składne konstruowanie akcji.

Kamieniczanie mimo kilku dobrych okazji w pierwszej części nie potrafili umieścić piłki w bramce strzeżonej przez golkipera z Rudy Śląskiej (dwukrotnie dobrą okazję zmarnował Świtała). I w myśl starego powiedzenia że „niewykorzystane sytuację lubią się mścić” w 42 minucie podopieczni Artura Minkiny stracili bramkę po płaskim uderzeniu Marcina Meta tuż obok bezradnego w swojej interwencji Pląskowskiego.

Po zmianie stron, od razu do ataku ruszył zespół gości który tuż po wznowieniu mógł mieć dwubramkową przewagę, jednak gospodarzy uratowała poprzeczka. W końcowych minutach ponownie do głosu doszli kamieniczanie, ale bramki dającej jeden chociażby punkt nie udało im się już zdobyć.

LKS Kamienica Polska – Slavia Ruda Śląska 0:1 (0:1)