Porażka Victorii z Pilicą Koniecpol

W inauguracyjnym meczu rozgrywek czwartoligowych zespół Victorii Częstochowa przegrał z Pilicą Koniecpol 0:4. W drużynie Victorii nie zagrali Wojciech Bolechowski oraz Piotr Lenartowski, którzy zmagają się z urazami.

Sędzia meczu, który bardzo słabo prowadził dzisiejsze zawody, pokazał trzy czerwone oraz siedem żółtych kartek. Do ciekawej sytuacji doszło w 58 minucie spotkania, kiedy został podyktowany rzut karny dla Victorii. Do do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Łukasz Stefański, którego wyłapał Przemysław Rudak odbijając piłkę do boku gdzie nastąpił ponowny faul na zawodniku Victorii i arbiter meczu wskazał ponownie na wapno. Do piłki ponownie podszedł Łukasz Stefański i ponownym bohaterem okazał się bramkarz Pilicy, który obronił przenosząc piłkę nad poprzeczką.

W drużynie Victorii Częstochowa zagrali nowi zawodnicy bramkarz Michał Bruś (LKS Kamienica Polska), Tomasz Stefański (Skra Częstochowa), Łukasz Kotas (Unia Rędziny) a na ławce rezerwowych był Oskar Wyrzykowski i Piotr Putresza (obaj – Raków Częstochowa).

Ponadto w drużynie prowadzonej przez Macieja Strożka zagrali najzdolniejsi juniorzy klubu z ulicy Krakowskiej Marcin Błaszczyk (96 rocznik) który zaliczył debiut, Łukasz Ciecierski, Łukasz Śliwakowski oraz Michał Mizgała.

W barwach Pilicy Koniecpol zagrali zawodnicy pozyskani podczas letniego okienka transferowego Bartłomiej Gębicz (Victoria Częstochowa), Mateusz Kyzioł (Raków Częstochowa który ostatnio był wypożyczony do Victorii), Łukasz Groszek (Korona Kielce juniorzy), Grzegorz Walasek (Sparta Szczekociny) oraz zawodnik będący na ławce rezerwowych Mateusz Sobczyk (LOT Konopiska).

11.08.2012, godzina 15.00, Częstochowa (stadion ul, Krakowska 80)

KOS Victoria Częstochowa – Pilica Koniecpol 0:4 (0:3)

0:1 Piotr Prusko 2`
0:2 Marcin Kurpios 9`
0:3 Marcin Kurpios 18`
0:4 Piotr Prusko 73 ` (rzut karny)

Sędziował: Marcin Bielawski (Katowice)
Widzów: 200

Żółte kartki:T.Stefański, R.Stefański, Sieradzki – Wroński, Pluta, Groszek, Walasek

Czerwone kartki: Sebastian Pluta (51 minuta, za dwie żółte kartki), Rafał Szyndler (58 minuta, za zagranie ręką w polu karnym) – Łukasz Toborek (75 minuta, za faul).

Victoria Częstochowa:1.Michał Bruś, 15.Łukasz Toborek, 8.Piotr Kołodziejczyk, 20.Michał Mizgała, 5.Łukasz Stefański, 7.Łukasz Kotas, 11.Rafał Stefański, 18.Rafał Berdys (46` 75.Grzegorz Sieradzki), 19.Łukasz Śliwakowski, 10.Łukasz Ciecierski (80` 16.Marcin Błaszczyk), 9.Tomasz Stefański

Rezerwowi: 21.Damian Fikier, 17.Rafał Widziewicz, 13.Piotr Putresza, 14.Oskar Wyrzykowski, 4.Mateusz Perliński.

Trener: Maciej Strożek

Pilica Koniecpol: 12.Przemysław Rudak, 9.Rafał Szyndler, 4.Bartłomiej Gębicz, 6.Marcin Wroński, 3.Rafał Derejczyk, 5.Michał Kurpios (61`2.Grzegorz Cieśla), 8.Sebastian Pluta, 17.Marcin Kurpios, 18.Marek Nowak (46`23.Artur Derejczyk), 21.Mateusz Kyzioł (90` 15.Grzegorz Walasek), 10.Piotr Prusko (80` 13.Łukasz Groszek).

Rezerwowi: 1.Rafał Kiebdój, 16.Mateusz Sobczyk, 7.Filip Starczewski

Trener: Jarosław Groszek