Zawodnicy Kolejarza Jura w Górskim Wałbrzyskim Wyścigu Kolarskim

Młodzi zawodnicy BDC Kolejarz Jura wystartowali w w minionym tygodniu w czteroetapowym wyścigu w Wałbrzychu. Dla częstochowskich kolarzy start w tej imprezie był ostatnim sprawdzianem przed Górskimi Mistrzostwami Polski, które w najbliższy weekend rozegrane zostaną w Podgórzynie (okolice Jeleniej Góry).

Pierwszym etapem było kryterium uliczne. Tam najlepiej z częstochowskich juniorów poszło Kacprowi Nowickiemu, który uplasował się na 5. miejscu.

Następnie kolarze ścigali się na czas, gdzie na ciężkiej technicznie trasie, która wiodła praktycznie cały czas pod górkę, najlepiej z Kolejarza spisał się Nowicki, który zajął 10. pozycję. 12. podczas tego etapu był Bartosz Tyźlik.

Po „czasówce” przyszło ściganie po górach, gdzie na mecie Nowicki był 10., Kamil Ostojski 11., a Bartosz Tyźlik 16.

Ostatni etap Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego liczył blisko 90 km. Tutaj najlepiej z kolarzy z naszego miasta zaprezentował się Nowicki który ponownie był 10 na finiszu

W klasyfikacji końcowej wyścigu Kacper Nowicki zajął 5. miejsce, 15. był Kamil Ostojski, 16. Bartosz Tyźlik.

Częstochowianie, prosto po zakończeniu wyścigu w Wałbrzychu, udali się do Rudy Śląskiej. Tam, wraz i innymi zawodnikami i zawodniczkami BDC Kolejarza Jura, startowali w kryterium ulicznym. W którym również osiagneli znaczące sukcesy.

W gronie młodzików zwyciężył Bartosz Świerblewski, w grupie juniorów młodszych, 2 miejsce zajął Kacper Nowicki. W wyścigu juniorek zwyciężyła Magdalena Plich, a w elicie kobiet na 3 miejscu sklasyfikowano Martynę Klekot.

źródło: walbrzych24.com