11 miejsce juniorów CKS Budowlani

W minioną niedzielę na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego odbył się finał Drużynowych Mistrzostw Polski juniorów. Tytuł najlepszej drużyny juniorów wywalczyła w nim ekipa Zawiszy Bydgoszcz.

Klasyfikacja:
1. Zawisza Bydgoszcz -3403 pkt.
2. Podlasie Białystok – 3397 pkt,
3. AZS AWFiS Gdańsk – 2893 pkt.
11. CKS budowlani Częstochowa – 2732 pkt.

Najlepiej w ekipie CKS Budowlani spisała się chodziarka Karolina Wierus. Dystans 5 km pokonała w czasie 24,52,10 s,(145 punktów).
Sylwia Ślęzak na 2000 m z przeszkodami. (136 pkt.)
Jakub Lamch na 800 m (131 pkt).

Nieźle też zaprezentowały się częstochowskie sztafety. Panie biegające na 400 m: Agnieszka Lewkowicz, Julianna Gasiak, Ewelina Pierzyna i Gabriela Gmyz zajęły drugie miejsce w konkurencji i zdobyły 130 pkt. 120 punktów dołożyli do klubowego dorobku panowie startujący w sztafecie 4×400 metrów: Jakub Lamch, Dorian Jelonek, Piotr Marcinkowski oraz Adam Błasik, a 115 uzbierali sprinterzy startujący na dystansie 4×100 metrów.

Powyżej 120 zdobyli jeszcze: Julianna Gasiak (400 m – 128 pkt), Gabriela Gmyz (200 m – 127 pkt) i Łukasz Bielecki (chód na 10 km – 123 pkt).

źródło: sport.pl