Amator Golce – Maraton Waleńczów 4:2

W spotkaniu A-klasowym zespół Amatora Golce wygrał z drużyną Maraton Waleńczów 4:2. Zawodnik gospodarzy Michał Wróblewski, który strzelił dwie bramki licząc spotkania pucharowe i ligowe ma już w tej rundzie już 10 trafień do siatki rywala. Na dzisiejszym spotkaniu pojawił się prezes Częstochowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Waldemar Bugaj.

Bardzo ciekawe spotkanie obejrzeli kibice zgromadzeni na obiekcie Amatora Golce, gdzie po 17 minutach wynik brzmiał sensacyjnie a to za sprawą dwóch bramek zdobytych przez gości. Jeszcze do przerwy w 30 minucie meczu honorową bramkę strzelił Kamil Młyńczyk, który kiedyś próbował swoich sił w rezerwach Rakowa Częstochowa. Po przerwie stroną dyktującą warunki był już jednak zespół, Michał Wróblewski pozyskany podczas przerwy letniej z Pogoni Kamyk strzelił dwie bramki oraz 18 – letni Tomasz Szmigiel.

W zespole gospodarzy występuje obrońca Grzegorz Kuziorowicz, który w przeszłości grał w takich klubach jak KS Włodar Częstochowa, Pogoń Kamyk, Victoria Częstochowa.

W drużynie Maraton Waleńczów zagrali zawodnicy pozyskani podczas przerwy letniej: Rafał Obała( Znicz Kłobuck), Jakub Szewczyk ( Znicz Kłobuck), Dawid Krupiński ( Znicz Kłobuck), Bartłómiej Krok (Piast Zawidów), Patryk Mrugacz ( Pogoń Kamyk), Łukasz Niezgoda (Liswarta Popów). Grającym trenerem zespołu Maraton Waleńczów jest Piotr Obała, który razem z Tomaszem Gadomskim grali wcześniej z powodzeniem w Zniczu Kłobuck.

16.09.2012, godzina 16.30, Golce

Amator Golce – Maraton Waleńczów 4:2 (1:2)

Żółte kartki: Lampa – Kurasiński, Gadomski, Olszewski, Obała

Czerwone kartki: Daniel Zalski – 44 minuta (Maraton Waleńczów – za faul), Piotr Kurasiński (za dyskusję z sędzią z ławki rezerwowych).

Amator Golce: 12.Cezary Siwy, 2.Krystian Piątkowski, 14.Artur Lampa, 3.Rafał Jędryczkowski (20` 8.Tomasz Szmigiel), 22.Paweł Jankowski, 18.Paweł Suchanek, 25.Grzegorz Kuziorowicz, 7.Dawid Kasperkiewicz, 21.Karol Kierat (85` 11.Michał Knop), 23.Kamil Młyńczyk (80` 17.Mateusz Kudła), 9.Michał Wróblewski (87` 16.Mateusz Biernacki).

Rezerwowi: 19.Paweł Warchoł

Trener: Wojciech Kozak

Maraton Waleńczów: 1.Dawid Eliasz, 3.Daniel Zalski, 18.Mateusz Adamus, 12.Piotr Obała (79` 16.Rafał Obała), 2.Andrzej Makles, 7.Karol Grzyb, 8.Patryk Mrugacz, 17.Bartłomiej Krok (65` 4.Łukasz Olszewski), 5.Dawid Krupiński (55` 15.Tomasz Gadomski), 19.Karol Makles (73` 9.Łukasz Niezgoda), 10.Marcin Kasprzak

Rezerwowi: Piotr Kurasiński, 11.Jakub Szewczyk, 6.Mateusz Lada, 14.Rafał Krupiński.

Trener: Piotr Obała