Marcin Tazbir najlepszy w mistrzostwach Częstochowy w szachach szybkich

Blisko 80 zawodniczek i zawodników wzieło udział w III Otwartych Ogólnopolskich Mistrzostwach Częstochowy w szachach szybkich. Zwyciężył Marcin Tazbir z TS Wisła Kraków.

22 września 2012 w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Turystyki w Częstochowie rozegrane zostały III Otwarte Ogólnopolskie Mistrzostwa Częstochowy o Puchar HOR-NET.pl i Acer Polska w Szachach Szybkich. W turnieju wzięło udział prawie 80 zawodniczek i zawodników z całej Polski.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Jego Magnificencja Rektor Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Turystyki w Częstochowie, Prof. dr hab. Wiesław Gworys.

Zwycięzcą turnieju i zdobywcą notebooka został mistrz międzynarodowy Marcin Tazbir / TS Wisła Kraków/. Drugie miejsce zajął arcymistrz Bartłomiej Heberla / ŻTMS Baszta Żnin/, a trzecie świeżo upieczony mistrz Maciej Klekowski / UKS Hetman Częstochowa/.

Kolejne miejsca zajęli: 4. Radosław Szusterowski / ChTS Chorzów /, 5. Rafał Tymrakiewicz / LZS Goniec Kluczbork/, 6. Jacek Flis, 7. Mateusz Paszewski, 8. Adam Cieśla / wszyscy UKS Hetman Częstochowa/, 9. Jerzy Kot / KSz Polonia Wrocław/, 10. Jan Ściebura / Grodzisko/.

W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Cecylia Gosławska / LKS Sparta Lubliniec/.

Wśród juniorów i juniorek w grupach wiekowych zwyciężyli: do lat 8- Dawid Binek / UKS Hetman Częstochowa/, Oliwia Gajda / Częstochowa/, do lat 10 – Omar Thiaw / UKS Hetman Częstochowa/, Anna Górna / Częstochowa, do lat 12 – Kacper Gondro, Martyna Sojda / oboje UKS Hetman Częstochowa/, do lat 14 – Bartosz Rudecki / LUKS Strzałków/, Joanna Mielczarek / UKS Hetman Częstochowa/, do lat 16 – Grzegorz Szolc /KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice/, do lat 18 – Mateusz Paszewski / UKS Hetman Częstochowa /.

Impreza przebiegła w miłej,sportowej atmosferze.