Płomień Kuźnica Marianowa – KS Stradom Częstochowa 4:1

W meczu czwartej kolejki A-klasy zespół Płomienia Kuźnicy Marianowa pokonał drużynę KS Stradom, 4:1.Trzy bramki strzelił Artur Pidzik, który w trzech rozegranych przez zespół Płomienia meczów zaliczył 8 trafień do siatki rywali.Cztery bramki na swoim koncie ma Michał Skwarczyński.Honorowe trafienie dla gości strzelił Patryk Gruca (LOT Konopiska), który wcześniej był zawodnikiem Salos i rezerw Rakowa Częstochowa.

Zespół Płomienia Kuźnicy Marianowa był przeważającym zespołem, szwankowała skuteczność.Decydujące trafienia drużyna zadała rywalowi w ostatnich pięciu minutach spotkania.Drużynę Stradom należy pochwalić za ambicję jakiej nie brakuje jej podczas spotkań.Trener miał mało czasu na przygotowanie zespołu do sezonu, który prawie w całości został przemeblowany.Najważniejsze że po kilkunastu miesiącach reaktywował się klub z tradycjami. Mecz A-klasowy z trybun obserwowali Gothard Kokott i Sławomir Palacz.

Zespół z ulicy Sabinowskiej wystąpił w osłabieniu, z powodu otrzymania czerwonej kartki w ostatnim spotkaniu zabrakło bramkarza Michała Szoty którego zastąpił młody bramkarz Tomasz Tryba (96 rocznik). Ponadto nie zagrali Rafał II Czerwiński (kontuzja), Łukasz Tomczyk, Piotr Pawłowski, Mateusz Dziewoński (wszyscy obowiązki zawodowe). Na ławce rezerwowych był Krystian Kotarski który w 70 minucie meczu wszedł na boisko z kontuzją, chwilę później musiał opuścić plac gry z powodu otrzymania czerwonej kartki.

W spotkaniu nie zagrali z powodu kontuzji Marcin Palacz oraz wychowanek Olimpijczyka Częstochowa, później zawodnik Rakowa, Victorii i Kamienicy Polskiej oraz Ariel Mikołajczyk, który zasilił drużynę podczas przerwy letniej.Obaj gracze mają być gotowi za około dwa – trzy tygodnie i będą wzmocnieniem zespołu.W dzisiejszym meczu z powodu obowiązków zawodowych nie wystąpił Marek Stasiowski (Zamkowiec Toszek), który także grywał na hali w lidze Futsalowej.

W 46 minucie dzisiejszego meczu na boisku pojawił się Sebastian Tekieli, który ostatnio był zawodnikiem Lotu Konopiska.Michał Sosnowski (wolny zawodnik – ostatnio Lot Konopiska), Patryk Kisiel (Oksza Łobodno), który wcześniej występował w zespole rezerw Rakowa Częstochowa, Przemysław Wojtysiak, Dominik Słabosz, Maciej Dobosz, Maciej Pluta (wszyscy – Raków Częstochowa juniorzy), Bartosz Gadnicki (Skra Częstochowa – juniorzy) to zawodnicy kolejni którzy przed tym sezonem dołączyli do zespołu prowadzonego przez Sławomira Bartłomiejczyka.

5.09.2012, godzina 17.00, Częstochowa (ul. Zdrowa 62/58)

Płomień Kuźnica Marianowa – KS Stradom Częstochowa 4:1 (2:1)

1:0 Michał Skwarczyński 16` (głową)
2:0 Artur Pidzik 28` (rzut wolny)
2:1 Patryk Gruca 43` (rzut wolny)
3:1 Artur Pidzik 85` (rzut karny)
4:1 Artur Pidzik 90`

Sędziował:Lech Malinowski (WS Częstochowa). Widzów:60

Żółte kartki:Kisiel, Korzeniec – Wysocki

Czerwona kartka:Krystian Kotarski (KS Stradom Częstochowa) – 85 minuta za faul

Płomień Kuźnica Marianowa:1.Konrad Chalemski, 15.Patryk Kisiel (75` 14.Bartłomiej Pilarek), 16.Paweł Kmiecik, 5.Krystian Opiłka, 3.Dominik Słabosz, 13.Michał Sosnowski, 7.Maciej Dobosz (46` 4.Sebastian Tekieli), 18.Bartosz Gadnicki (55` 8.Kacper Ciuk), 6.Artur Pidzik, 10.Sebastian Korzeniec, 9.Michał Skwarczyński (88` 17.Przemysław Wojtysiak)