Udany występ częstochowskich Badmintonistów

W Sobotę 15 Września odbył się krajowy turniej Elity i Juniorów Młodszych w Badmintonie. Nasz klub reprezentowała czwórka zawodników: Michał Walentek, Adam Sowa, Katarzyna Mysłek i Michał Ociepa 3 miejsca na podium to dobry rezultat; Zwycięstwo w grze podwójnej Michała Ociepa w kategorii Junior Młodszy oraz 3 miejsce w grze pojedynczej i 2 miejsce w grze podwójnej Michała Walentek w kategorii Elita.

Bardzo dobrze zaprezentował się Michał Ociepa w grze podwójnej wygrywając turniej w kategorii junior młodszy z Sebastianem Regeńczukiem para ta pierwszy raz grała ze sobą Wygrywając z parą Gościło/Warkocz reprezentującą Sulęcin 21:14 18:21 21:19 oraz z parą Wolańczyk/Wróbel reprezentującą miejscowy klub 21:16 23:21.

Drugi dobry turniej w tym sezonie zanotował Michał Walentek. W fazie grupowej wygrał m.in z bardzo dobrym zawodnikiem Michałem Suskim 23:21 21:14 z którym do niedawna przegrywał, mecz stał na na prawdę wysokim poziomie a parę akcji trwało dłużej niż minutę. W półfinale Michał przegrał niestety z Pawłem Prądzińskim trenującym obecnie w Ośrodku w Warszawie, w pierwszym secie nasz zawodnik prowadził już nawet 17:13 niestety seria błędów oraz dokładna gra Pawła sprawiły, że mecz zakończył się wynikiem 18:21 12:21. W meczu o 3 miejsce Walentek zmierzył się z kolegą klubowym Adamem Sową, dla którego był to pierwszy turniej w tym sezonie, Widać było klubową atmosferę podczas tego meczu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 21:17 21:10 w drodze do półfinału Adam wygrał w 3 setach z Tymoteuszem Czyszem w dramatycznej końcówce przegrywał już 16:18,ale dobra koncentracja i świetna gra pozwoliły adamowi zakończyć ostatni set ustanawiając wynik meczy na 14:21 21:6 21:18. Zaś w półfinale Sowa uległ Mateuszowi Dynakowi 17:21 11:21. W grze pojedynczej Michał Ociepa niestety nie wygrał meczu i zakończył grę na fazie grupowej podobnie jak Katarzyna Mysłek, która w Elicie pań musiała uznać wyższość bardziej doświadczonych rywalek.

Mamy nadzieję, że zawodnicy zdobyli kolejne ważne doświadczenie i będzie to owocowało kolejnymi udanymi występami.