Janusz Darocha ze srebrem wśród seniorów, Marcin Skalik najlepszy w juniorach

Znakomicie wypadli częstochowscy piloci na samolotowych mistrzostwach Polski w lataniu precyzyjnym w Toruniu. Janusz Darocha po raz kolejny wywalczył srebrny medal. Marcin Skalik został mistrzem Polski juniorów, a w klasyfikacji generalnej zajął czwarte miejsce

Janusz Darocha zdobył tytuł wicemistrza Polski uzyskując w łącznej klasyfikacji 398 punktów karnych. Wyprzedził go jedynie Bolesław Radomski, (344 pkt.karne)Trzecią pozycję zajął Michał Wieczorek z Aeroklubu Krakowskiego (464 pkt. karne). Na czwartej lokacie znalazł się Marcin Skalik z Aeroklubu Częstochowskiego (513 pkt. karnych), który okazał się najlepszym pilotem wśród juniorów i wywalczył złoty medal. P

ozostali piloci Aeroklubu Częstochowskiego na mistrzostwach Polski uplasowali się: na 17. miejscu – Paulina Sosnowska (czwarta wśród juniorów) oraz na 29. pozycji – Tomasz Koperski, debiutujący w zawodach tej rangi.

źródło:aeroklub-czestochowa.org.pl