Kolejny bardzo dobry występ bokserów z Blachowni

W dniach od 12-14 października zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Blachownia” uczestniczyli w VI Międzynarodowym Turnieju Bokserskim w Świdnicy. Uczestniczyło w nim wielu medalistów Mistrzostw Polski zarówno wśród kadetów jak i juniorów oraz zawodnicy z Niemiec, Czech i Ukrainy (łącznie 97 zawodników).

Fotorelacja z zawodów

W trakcie walk finałowych na hali sportowej byli obecni przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele PZB oraz czołowi byli zawodnicy Polski – medaliści mistrzostw Europy, Olimpiady m.in.: Wiesław Rutkowski, Czesław Ptak, Wojciech Bartnik, obecni bokserzy zawodowi: Piotr Widzewski, Mariusz Cendrowski oraz dużą sensacje sprawił swoją obecnością Mariusz Wach, który obecnie przygotowując się w Dzierżoniowie do walki zawodowej jaka odbędzie się w dniu 10 listopada 2012 r. w Hamburgu z Władimirem Kliczko o tytuł mistrz świata organizacji IBF, WBO, IBO i WBA.

Do walk finałowych dotarło 3 zawodników z UKS Blachownia tj. w kategorii wiekowej kadet w wadze 66 kg. Maciej Wasilewski, w kategorii wiekowej junior w wadze 81 kg. – Karol Walaszczyk i w wadze 91 kg – Jacek Rup.

Wynik walk finałowych z udziałem zawodników UKS Blachowni:

Kategoria wiekowa Kadet:
– waga 66 kg – Maciej Wasilewski przegrał z powodu doznanej kontuzji w walce z Sucheckim Danielem z Wisly Kraków, zajmując II miejsce w Międzynarodowym Turnieju.(Maciek po I rundzie wygrywał wysoko na punktu , ale z powodu doznanej kontuzji lekarz zawodów przerwał walkę),

Kategoria wiekowa junior:
– waga 81 kg – Karol Walaszczyk przegrał na pkt. z Marcinem Szczeniakiem z LKB Legnica i zajął II miejsce w Międzynarodowym Turnieju,

– waga 91 kg – Jacek Rup wygrał na pkt. z Jakubem Czapskim z Champion Chojnów i automatycznie zajął I miejsce w Międzynarodowym Turnieju.

Gratulacje dla zawodników UKS Blachownia, za bardzo dobry występ w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim w Świdnicy.