Piorunujący finisz Lotu

W derbowym pojedynku w ramach X kolejki spotkań IV ligi w Żarkach, gospodarze ulegli zespołowi Lotu Konopiska 1:2. Dwie bramki dla zespołu beniaminka IV ligi padły w doliczonym czasie gry.

Zieloni prowadzili od 6. minuty po bramce Brodzińskiego. W pierwszej połowie mieli również rzut karny, ale go nie wykorzystali, Goście wyrównali dopiero w 91. minucie po golu Willa. Chwilę później Lot miał rzut karny, który co prawda nie wykorzystał Łukasz Krzyczmanik, ale jego dobitce nie dała już szans Budnemu. Był to pierwszy wygrany mecz Lotu po 4. spotkaniach bez zwycięstwa, z kolei dla Zielonych druga porażka derbowa w tym sezonie.

Zieloni Żarki – LOT Konopiska 1:2 (1:0)
1:0 – Brodziński 6′
1:1 – Will 90+1′
1:2 – Krzyczmanik 90+4′ (dobitka karnego)

Zieloni: Budny – Sołtysik, Trepka, Garcarz, Krawczyk, Brodziński (85. Frukacz), Ducki, Pawlak, Cupiał (55. Oziębała), Zachara (90. Jawura), Szczepanek (55. Konieczko).

LOT: Cieślik – Marczyk, Will, Piskuń, Skoczylas, Wiśniowski, Komin, M. Figzał, D. Figzał (46. Załęcki), Andrzejewski, Eljasiński (46. Krzyczmanik).

Żółte kartki: Cupiał, Krawczyk, Brodziński – Will, Komin, Andrzejewski.