Porażka Wkręt- metu AZS Częstochowa z zespołem z Kielc

W 3 kolejce spotkań Plus Ligi w swoim pierwszym spotkaniu w nowej hali sportowej na Zawodziu Wkręt-Met AZS Częstochowa przegrał 0:3 z drużyną Effector Kielce. Na początku drugiego seta Dawid Murek opuścił boisko z urazem łydki. W poniedziałek po badaniach okaże się czy jest to groźny uraz.

Pierwsze dwa sety były do siebie podobne, wysoko prowadzili siatkarze z naszego miasta po czym końcówki należały do gości. W pierwszym secie akademicy prowadzili 5:1, 20:17. Dwa techniczne błędy w ataku sprawiły że podopieczni Marka Kardosa tracili przewagę punktową. Goście po raz pierwszy objęli prowadzenie 23:22 wykorzystując autowy atak Dawida Murka. Ostatni punkt w tym secie zespół z Kielc zdobył po tym jak po mocnym uderzeniu Dawid Murek musnął lecącą w aut piłkę.

W drugiej odsłonie dzisiejszego meczu Częstochowianie prowadzili od pierwszej akcji demolując rywali trudną zagrywką i znakomitym blokiem. Dzięki tym dwóm elementom prowadzili 14:8. Wtedy trener kielczan Dariusz Daszkiewicz zdjął wówczas z boiska Kubańczyka Armando Dangera i w jego miejsce wprowadził Tomasza Józefackiego, a na rozegranie za Michała Kozłowskiego – Grzegorza Pająka. W drugim secie kontuzjowanego Dawida Murka zastąpił debiutujący Adrian Szlubowski. Po tym jak asem serwisowym popisał się Miłosz Hebda akademicy prowadzili 23:20, ale znowu nie potrafili wykorzystać swojej szansy. Szybko roztrwonili przewagę i przegrali 24:26.

Z kolei w trzecim secie dzisiejszego meczu goście wyraźnie przeważali aż do stanu 14:18. Potem niespodziewanie nastąpił zwrot akcji. Akademicy punkt po punkcie odrabiali starty i wydawało się, że niesieni dopingiem kibiców wygrają to w końcówce górę wzięło doświadczenie.

Wkręt-Met AZS Częstochowa – Effector Kielce 0:3 (27:29, 24:26, 23:25).

Wkręt-met AZS Częstochowa: Janusz, Murek, Hebda, Kaczyński, Lisinac, Hunek, Bik (libero)oraz Bociek, Marcyniak, Stelmach, Szlubowski

Effector Kielce: Penchew, Kozłowski, Zniszczoł, Danger, Staszewski, Kokociński, Sufa (libero)oraz Pająk, Józefacki, Milczarek