LKS kończy sezon w strefie spadkowej

Nie udało się, wbrew zapowiedzią trenera Artura Minkiny, wywieść punktów z Bytomia przez zespół LKS-u Kamienicy Polskiej. Kamienicznie w niedzielę ulegli w Bytomiu Szombierkom 2:5 i tym samym zimę spędzą w strefie spadkowej, natomiast Szombierki w fotelu lidera.

Mecz bardzo dobrze rozpoczęli przyjezdni którzy po bramce z 17 metrów Bartłomieja Dobosza w 7 minucie objęli prowadzenie. Jednak gospodarze w ciągu 5 minut (między 22 -27 minutą) zdobyli 3 bramki i byli pewni pozycji lidera jesieni. Nadzieję LKS-u wlał jeszcze w pierwszej połowie Kamil Ścisłowski i do przerwy podopieczni Artura Minkiny przegrywali tylko jedną bramką. Po przerwie gole zdobywali już tylko gospodarze i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Szombierek 5:2.

GKS Szombierki Bytom – LKS Kamienica Polska 5:2 (3:2)

0:1 – Dobosz 7′.
1:1 – Kubisz 22′
2:1 – Jarnot 25′
3:1 – Krakowiak 27′
3:2 – Ścisłowski 36′
4:2 – Jaromin 80′
5:2 – Jaromin 85′

Szombierki: Wiśniewski – Cybul (83′ Szurka), Ślęzok, Urbaniak, Stefaniak, Jaromin (87′ Malicki), Kasprzyk, Krakowiak, D.Ryś (74′ Dzido), Kubisz, Jarnot (74′ Niemczuk).

LKS: Pląskowski – Ciekot, Porębiński (88′ Wrzosowski), K.Ryś, Szymczyk, Dobosz, Jasiurski (69′ M. Błaszczyk), Kamiński (60′ Sławuta), Skwarczyński, Ścisłowski, Świtała.