Pechowy mecz Lotu

Niestety mimo prowadzenie zespół beniaminka Lotu Konopiska nie zdołał wywieść punktów z Dąbrowy Górniczej. Lot, choć prowadził już od 4 minuty po bramce Dariusza Załęckiego, to ostatecznie przegrał 1:2.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla beniaminka. Rajdem przez całe boisko popisał się Andrzejewski, podał piłkę do Załęckiego, a ten umieścił ją w bramce Stambuły i było 0:1. Goście skutecznie bronili się do Od 60. minuty kiedy to drugą żółtą (za faul i niesportowe zachowanie) i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał bowiem Andrzejewski. Najgorsze dla Lotu miało jednak dopiero nadejść. W 68. minucie po rogu Korcipy do remisu głową doprowadził Koźmiński. Tuż przed końcem meczu gola na 2:1 zdobył Tomczyk. LOT załamała dodatkowo sytuacja Komina z 73. minuty, gdy piłka po jego strzale minimalnie minęła słupek bramki gospodarzy.

Zagłębiak Dąbrowa Górnicza – LOT Konopiska – 2:1 (0:1)

0:1 Załęcki 4`
1:1 Koźmiński 68`
2:1 Tomczyk 88`

Zagłębiak: Stambuła – Zieliński, Bujak, Treściński, Płaziński, Garczarczyk, Świerczyński (69. Musiał), Tomczyk, Korcipa (80. Borek), Baran (90.+3 Zubel), Koźmiński

Lot: Majchrzak – Will, Załucki, Wiśniowski (90. Eljasiński), Marczyk, M. Figzał, D. Figzał (65. Krzyczmanik), Andrzejewski, Komin (81. Kowalski), Piskun, Załęcki,

Żółte kartki: Zieliński, Tomczyk – Załucki, Andrzejewski

Czerwona kartka: Andrzejewski (60. – druga żółta)

Sędziowie: Miłosz Widlarz (s.główny), Przemysław Ziobrowski, Grzegorz Janoszek (KS Żywiec)