Wicelidera jesieni w Koniecpolu nie będzie

W zaległym ostatnim tej jesieni meczu IV ligi, Pilica Koniecpol uległa u siebie Zagłębiakowi Dąbrowa Górnicza 1:2. Była to pierwsza porażka podopiecznych Krzysztofa Całusa przed własną publicznością w tegorocznej jesiennej rundzie spotkań, która sprawiła że zespół z Koniecpola spadł na 4 pozycję w tabeli.

Faworytem sobotniego przedpołudniowego spotkania był zespół Pilicy, który w przypadku „zgarnięcia” kompletu punktów awansowałaby na pozycję wicelidera. Jednak gospodarze zagrali słabsze spotkanie i przegrali i to nie oni tylko zespół przyjezdnych spędzi „zimę” w fotelu wicelidera IV ligi.

Mecz lepiej rozpoczęli goście którzy dość szybko objęli prowadzenie. W 11 minucie w podbramkowym zamieszaniu piłkę do bramki skierował Adam Baran. Gospodarze bliscy wyrównanie byli dopiero po półgodzinie gry Piotr Prusko z rzutu wolnego uderzył wprost w bramkarza gości. Jednak 2 minuty później lidera klasyfikacji strzelców dopiął swego gdy po jego „główce” piłka wpadła wreszcie do bramki Stambuły i do przerwy był remis.

Jednak po zmianie stron gospodarze szybko tracą drugą bramkę. Bramkarza Pilicy po raz drugi pokonał Adam Baran. Kilka minut później mogło być już 1:3, gdy w polu karnym faulowany był wicelider klasyfikacji strzelców IV ligi Konrad Koźmiński i sędzia wskazuje na 11 metr. Strzał samego poszkodowanego wyłapał jednak Rudak.
Po godzinie gry ton rywalizacji zaczęli nadawać gospodarze ale nie potrafiliśmy strzelić bramki. Najlepszą okazję do wyrównania miał Sebastian Pluta, gdy w doliczonym czasie gry po jego strzale z ponad 16 metrów piłka trafia w słupek.

MLKS Pilica Koniecpol – Zagłębiak Dąbrowa Górnicza – 1:2 (1:1)