Zwycięstwo było blisko

Nie udało się odnieść 5 zwycięstwa na zakończenie rundy jesiennej w Żarkach podopiecznym Piotra Trepki. W sobotę miejscowi Zieloni tylko zremisowali 2:2 z beniaminkiem z Tarnowskich Gór, choć mogli to spotkanie wygrać.

Początek meczu to przede wszystkim walka w środku pola i niecelne strzały gospodarzy. Po 25 minutach „do głosu” zaczęli dochodzić przyjezdni i to oni dwie minuty później po „główce” Urbainczyka objęli prowadzenie. Od tego momentu gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Pięć minut później Bartosz Zachara otrzymuje w polu karnym piłkę zagraną z rzutu wolnego, niekryty obraca się i skutecznym strzałem doprowadza do remisu. Ten sam zawodnik mógł zostać „ojcem zwycięstwa” Zielonych gdyby w 45 minucie wykorzystał rzut karny. Jednak bramkarz Gwarka skutecznie interweniował po jego strzale.

Druga część gry to w większości ataki gospodarzy. Grający w 10-tkę Gwarek ograniczał się jedynie do kontrataków. Mimo przewagi Zielonych to goście w 80 minucie ponownie wyszli na prowadzenie, gdy w dużym zamieszaniu pod bramką gospodarzy po rzucie rożnym precyzyjnym strzałem gola zdobył Cymerys. Ambitnie walczący gospodarze osiem minut później doprowadzają do remisu, a bramke głową zdobywa wprowadzony w drugiej połowie Mateusz Oziębała.

LKS Zieloni Żarki – TS Gwarek Tarnowskie Góry – 2:2 (1:1)

0:1 Urbainczyk 27′ – głową
1:1 Zachara 32′
1:2 Cymerys 80′
2:2 Oziębała 88 – głową

W 45 minucie Adrian Masarczyk obronił rzut karny wykonywany przez Bartosza Zacharę

Zieloni: Budny – Sołtysik, Trepka, Konieczko (85. Krawczyk), Cichor (80. Cupiał), Frukacz (65. Oziębała), Pawlak, Ducki, Szczepanek, Brodziński (80. Majer), Zachara.

Gwarek: Masarczyk – Panak, Cymerys, Kozieł, Gajda, Janusz (65. Foszmańczyk), Krzęciesa, Poloczek, Polis, Urbainczyk, Kajda (88. Brzezina).

Żółte kartki: Szczepanek, Ducki, Trepka – Polis, Masarczyk, Urbainczyk, Foszmańczyk

Czerwona kartka: Poloczek – za pozbawienie drużyny przeciwnej bramki poprzez wybicie piłki ręką z linii bramkowej.

Sędzia: Bogdan Drobot (Katowice)