Bartosz Pilis wygrał w Kluczborku

W miniony weekend kolejne starty zaliczyli kolarze przełajowcy. W sobotę rywalizowali w Kluczborku, w niedzielę o kolejne punkty Pucharu Polski walczyli w Gościęcinie.

W sobotę wyścig elity wygrał wychowanek Błękitnych Koziegłowy Bartosz Pilis za co otrzymał puchar ufundowany przez Burmistrza Kluczborka.

W Kluczborku startowali także zawodnicy częstochowskiego BDC Kolejarza Jury. Najlepiej z nich spisał się Bartosz Świerblewski, który w rywalizacji juniorów uplasował się na 8. pozycji.

W niedzielę, na niezwykle trudnej trasie w Gościęcinie, walczono o kolejne punkty Pucharu Polski. Pilis w Gościęcinie wystartował dobrze, przez pewien czas jechał w czołówce, jednak upadł i spadł na 13. miejsce. Jednak dobry finisz dał mu na 10. pozycję.
Jego klubowy kolega Piotr Wyderka zajął w wyścigu juniorów 17. miejsce, a w gronie juniorów młodszych na 5. miejscu sklasyfikowano częstochowianina Bartosza Świerblewskiego.

źródło: sport.pl