Mistrzostwa Śląska w pływaniu

W ubiegły weekend na pływalni „ OLIMPIJCZYK” w Gliwicach odbyły się Zimowe Mistrzostwa Śląska 14, 15, 16-18 lat OPEN. Na starcie dwudniowej imprezy stanęło 165 zawodników i 90 zawodniczek z 30 klubów województwa Śląskiego. Jedynymi reprezentantami naszego miasta byli zawodnicy UKS „TRÓJKA” Częstochowa.

Podopieczni trenera Jacka Gawdy przyzwyczaili nas do zdobywania medali na tej imprezie i tym razem ich dorobek był pokaźny – w sumie dwanaście razy stawali na podium.

Najlepiej w tych zawodach wypadł Łukasz Chowaniec, który został najlepszym zawodnikiem wśród juniorów 15 letnich i otrzymał pamiątkowy puchar. Łukasz trzykrotnie stawał na najwyższym miejscu podium – 50m st. motylkowym czas 26,72; 100m st. zmiennym czas 1:01,12 oraz 100m st. motylkowym czas 59,19. Ponadto, na 50m st. dowolnym przypłynął, jako drugi a na 50m st. grzbietowym wywalczył medal brązowy.

Bardzo udany występ zanotował również Michał Karpeta zwyciężając dwukrotnie w kategorii juniora 15 letniego – na 200m st. klasycznym -2:28,62 i 400m st. zmiennym -4:46,86. W wyścigach na 50m st. klasycznym i 200m st. motylkowym dwukrotnie stawał na podium oznaczonym numerem dwa. Dwukrotnie odbierał brązowe medale w klasyfikacji OPEN – 200m st. klasycznym – 400m st. zmiennym.

W klasyfikacji dziewcząt trzy medale w kategorii juniorek 15 letnich zdobyła Wiktoria Musik – na 100m st. dowolnym (czas 1:02,91) – medal złoty; na dystansie o połowę krótszym – 50m st. dowolnym – medal srebrny, a na 50m st. grzbietowym zajęła trzecie miejsce.

Nasi zawodnicy niemal we wszystkich startach poprawiali swoje rekordy życiowe, co cieszy i pozwala patrzeć z optymizmem w przyszłość i zachęca nas do jeszcze cięższej pracy, aby z powodzeniem walczyć na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w połowie marca przyszłego roku.