Dreszczowiec z happy endem

MMiało być łatwo i przyjemnie, a skończyło się na dreszczowcu z happy endem – tak można podsumować niedzielny mecz KU AZS-u Politechniki Częstochowskiej w II rundzie walki o drugoligowe parkiety.

Częstochowianie wygrali zaledwie 83:80 z teoretycznie słabszym zespołem z Katowic.
Niedzielne spotkanie nie zaczęło się obiecująco dla naszych koszykarzy, jednak kolejne kwarty to stopniowe budowanie przewagi która w końcowych 5 minutach ostatniej kwarty wynosiła już 20 punktów i kiedy wydawało się że zwycięstwo częstochowian jest już pod kontrolą, w wyniku błędów sędziowskich, nastąpiła nerwowa końcówka która o mało nie skończyło się remisem. Na szczęście dla podopiecznych Dariusza Szynkiela, sędziowie nie zaliczyli celnej trójki gracza z Katowic oddanej w ostatniej sekundzie meczu wskazując przekroczenie linii bocznej przez rzucającego.

Reasumując, wczorajsza gra naszych zawodników jak i poziom sędziowania z pewnością pozostawiały wiele do życzenia. Miejmy tylko nadzieję że częstochowscy koszykarze szybko wyciągną wnioski z tego niedzielnego spotkania, bo kolejny mecz w Rudzie Śląskiej będzie już decydujący w walce o awans do II ligi.

O wejście do 2 ligi mężczyzn (27.01.2013)

KU AZS Politechnika – KŚ AZS Katowice 83:80 (15:17, 28:15, 18:17, 22:31)

Punkty dla Politechniki zdobywali: Pałac 18 pkt, Nogalski 10, Kotlewski 10, Dąbrowski 8, Sośniak 8, Kozioł 8, Saran 8, Cieśla 6, Sztajner 5, Bluma 2.