Pierwsi Mistrzowie z Koziegłów

W sobotę w Koziegłowach rozpoczęły się 76. Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym. Pierwszego dnia o tytuły mistrzowskie ścigali się juniorzy i juniorki młodsze. Miłym zaskoczeniem tego dnia było drugie miejsce w wyścigu młodzików kolarza Błękitnych Daniela Jurczyka.

Koziegłowy przywitały kolarzy rzęsistymi opadami śniegu. Pierwszego dnia Mistrzostw (sobota) na trasę ruszyli najmłodsi kolarze. W kategorii juniorów młodszych Mistrzem Polski został Marceli Bogusławski (Integral Collections Sławno), tytuł I-go vicemistrza wywalczył Damian Sławek (LKS POM Strzelce Krajeńskie), a Tomasz Rzeszutka (Baszta Bytów) minął linię mety jako trzeci. Kolarze MGLKS Błękitnych Mexller Sokpol Koziegłowy, Jakub Chłądzyński i Grzegorz Sikora zajęli odpowiednio 25 i 38 miejsce.

W juniorkach młodszych na najwyższym stopniu podium stanęła Anna Tomczyńska (UKS Koźminianka Koźminek). Druga pozycja należała do Katarzyny Socha (KLKS Azalia Brzózka Królewska), a trzecia do Zofii Rzeszutek (Baszta Bytów). Szósta linię mety minęła Monika Salomon (Błękitni Koziegłowy), jej klubowa koleżanka Dagmara Cupial zajęła 16 lokatę.

Bardzo miłym zaskoczeniem dla miejscowych kibiców było drugie miejsce w wyścigu młodzików Daniela Jurczyka. Młodzicy i młodziczki w zawodach tej rangi rywalizują o naramiennik prezesa PZKol. Jurczyk przegrał jedynie z Grzegorzem Mocholą (LKK Start Tomaszów Maz.), tracąc do zwycięzcy blisko minutę. Trzecia pozycja należała do Filipa Maciejuka (Pogoń Mostostal Puławy). 10 miejsce zajął inny z Błękitnych Daniel Sikora. Tuż za nim linię mety minął Maciej Borkowski z Olimpijczyka Szczekociny.

W młodziczkach najlepsza okazała się Klaudia Bielawska (UKS Koźminianka Koźminek) przed Patrycją Świerczyńską (LKK Start Tomaszów Mazowiecki) oraz Mają Drelak (UKS Stobrawa Kluczbork). Do mety nie dotarła Anna Kołek (MGLKS Błękitni Mexller Sokpol Koziegłowy).

W niedzielę rusza drugi dzień Mistrzostw. Od godziny 11:00 ściganie zaczynają juniorzy. O 14 rozpocznie się wyścig Młodzieżowców, w którym spore szanse na tytuł mistrzowski ma Bartosz Pilis.