5 medali zawodników CKS Budowlani w MŚ w biegach przełajowych

W minioną sobotę (23 lutego) w Mysłowicach rozegrano 41 Cross Mysłowicki. W zawodach, które były również Mistrzostwami Śląska w Biegach Przełajowych: seniorów, juniorów i młodzików, wystąpiła ekipa CKS Budowlani Częstochowa, która wywalczyła 5 medali.

Pomimo bardzo trudnej zaśnieżonej trasy w Mysłowicach częstochowscy zawodnicy wykazywali bardzo dobre przygotowanie do sezonu przełajowego.

Najlepiej w kategorii seniorów wypadł Daniel Woch, który na dystansie 6 km zdobył złoty medal. Brązowy medal na tym dystansie wywalczył drugi z częstochowian Karol Grabowski. Również brąz na dystansie 4 km zdobyła Ewa Kłosińska.

Miejsca pozostałych seniorów Budowlanych na dystansie 6 km:
4 miejsce Łukasz Grajcar
6 miejsce Cyprian Tomza.

W kategorii juniorów na dystansie 3 km srebro wywalczyła Sylwia Ślęzak a brąz – Julianna Gasiak.

Miejsca pozostałych juniorów (dystans 3 km):
5 miejsce Piotr Marcinkowski
7 miejsce Jakub Gancarek,
13 m.\iejsce Mateusz Miedziński.

W kategorii młodzików częstochowska ekipa nie zdobyła medali a ich zawodnicy zostali sklasyfikowani na następujących pozycjach:

20 miejsce Bartłomiej Grabarczyk (dyst 2 km)
26 miejsce Iga Imienińska (dyst.1 km.),
27 miejsce Monika Zalewska (dyst 1 km.)

Zawody te były generalną próbą przed Mistrzostwami Polski seniorów i juniorów, które zostaną rozegrane 10 marca w Bydgoszczy.

wyniki za: cksbudowlani.pl