AJD w Częstochowie w finale AMP

Trzecie miejsce w legnickim półfinale Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu, zdobyła Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie, w którego barwach wystąpiło dwóch zawodników częstochowskiej Skry: Konrad Gerega i Adrian Musiał. Dodatkowo ten drugi został wybrany „Najlepszym zawodnikiem tego turnieju”. Dzięki 3 miejscu nasz akademicki zespół awansował do finałów, które odbędą się w Lesznie.

Wyniki Akademii Jana Długosza w Legnicy
AJD – Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu – 7:1 (3:0)
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy – AJD – 1:5 (0:3)

Półfinały:
Uniwersytet Zielonogórski – AJD – 1:1
AJD – Politechnika Śląska w Gliwicach – 2:4

Mecz o 3 miejsce: Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie – Politechnika Opolska 5:1 (3:1)

Skład AJD: Piotr Sieradzki, Krzysztof Kościański, Adrian Musiał, Konrad Gerega, Paweł Nocuń, Dawid Majchrzak, Szymon Piotrowski, Oskar Kudela, Grzegorz Sieradzki, Adam Mesjasz i Wojciech Marczyk.

W legnickim półfinale zwyciężyła Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach pokonując po rzutach karnych Politechnikę Śląską w Gliwicach – 8:7. W regulaminowym czasie było 4:4.

źródło: sport.lca.pl oraz ks-skra.pl