51 miejsce Sylwii Ślęzak na Mistrzostwach Świata w Bydgoszczy

Dokładnie 400 lekkoatletek i lekkoatletów z 41 krajów zjawiło się na 40. mistrzostwach świata w biegach przełajowych. Medale na trasie bydgoskim Myślęcinku zdobywali w niedzielę (24 marca) przedstawiciele 7 państw.

Jubileuszowe mistrzostwa przechodzą do historii. Zgłoszonych ostatecznie zostało 185 kobiet i 215 mężczyzn: 88 juniorek (dwie z nich potem nie wystartowały), 97 seniorek, 113 juniorów i 97 seniorów.

W gronie juniorek była zawodniczka CKS Budowlani Częstochowa, Sylwia Ślęzak która indywidualnie zajęła 51. miejsce, a wraz z reprezentacji Polski była 7.

Juniorki miały do pokonania dystans 6 km. Wygrała Kenijka Faiht Chepngetich Kipyegon która uzyskała czas 17:51. Sylwia Ślęzak przybiegła na 51. pozycji. Do biegaczki z Afryki straciła trzy minuty.

źródło: wxc2013.bydgoszcz.pl