Brąz Katarzyny Ślifirczyk na MMP

W miniony weekend (22-24 marca) w Częstochowie Klub Uczelniany AZS AJD zorganizował XXV Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Wystartowało w nich 94 zawodników z 16 –tu województw. W zawodach tych zawodniczka miejscowego AZS AJD Katarzyna Ślifirczyk zdobyła brązowy medal w grze pojedynczej.

W drodze do medalu Ślifirczyk pokonała koleżankę klubową Joannę Żyła 4:1 oraz Annę Urbańczyk z KS Bronowianki Kraków 4:2 i faworytkę tych mistrzostw reprezentantkę Polski Klaudię Kusińską 4:2. W walce o finał przegrała z późniejszą mistrzynią Polski Magdaleną Szczerkowska z SKTS Sochaczewa 0:4.

W grze deblowej Kasia Ślifirczyk z Mają Krzewicką z LUKS Warmią Lidzbarku oraz w grze mieszanej z Łukaszem Nadolskim z UKTS ALFA Radzyń Podlaski wywalczyła 5 miejsce.

Z dobrej strony się pokazała druga z częstochowskich reprezentantek Joanna Żyła, która uplasowała się indywidualne na miejscu 9. W grze mieszanej z Tomaszem Rakowskim z ZKS Drzonków zajęła 5-8 miejsce, a w deblu (9-16 miejsce) razem z Moniką Leonowicz z UKS Sovit Białystok.

źródło: azs-ajd.czest.pl