Miniony weekend obfitował w ważne wydarzenia szachowe

2 marca w Chorzowie zostały rozegrane Indywidualne Mistrzostwa Śląska Seniorów w Szachach Błyskawicznych, a dzień później Drużynowe Mistrzostwa Śląska Seniorów w Szachach Błyskawicznych.

W turnieju indywidualnym zwyciężył zawodnik UKS „HETMAN” Częstochowa, wicemistrz Polski w tej kategorii- MACIEJ KLEKOWSKI. Bardzo dobrze również wypadli w tym turnieju pozostali zawodnicy HETMANA: PIOTR PIESIK – 7 miejsce, MATEUSZ PASZEWSKI – 11 miejsce.

W turnieju drużynowym również bezkonkurencyjny okazał się zespół UKS „HETMAN” Częstochowa, zdobywając mistrzowski tytuł i wyprzedzając rozstawioną z pierwszym numerem startowym drużynę KS SKOCZEK Czerwionka Leszczyny aż o 6 pkt. Zawodnicy Hetmana zdobyli łącznie 30 pkt na 33 możliwe do uzyskania. Mistrzowska drużyna grała w składzie: MACIEJ KLEKOWSKI / 11 pkt z 11/, PIOTR PIESIK / 9 pkt z 11 /, MATEUSZ PASZEWSKI / 10 pkt z 11/.

W dniach 1-2.03.2013 w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Turystyki w Częstochowie, ul. Ogrodowa 47 zostały rozegrane III turnieje XXI edycji „GRAND PRIX” w szachach – Indywidualne Mistrzostwa Częstochowy Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych, Ponadgimnazjalnych, Akademickie Mistrzostwa Częstochowy oraz Turniej Otwarty. W zawodach łącznie wzięło udział 160 zawodników z miasta i okolic.

Należałoby wspomnieć, że wszyscy zawodnicy z opisanej wyżej mistrzowskiej drużyny pierwsze kroki szachowe stawiali właśnie w turniejach „Grand Prix”.