Porażka Rakowa Częstochowa po bardzo słabym meczu

Piłkarze Rakowa Częstochowa przegrali 0:5 w Rybniku po najsłabszym swoim meczu, w perspektywie ostatnich kilkunastu miesięcy. Na bardzo grząskim boisku mieli problemy z konstruowaniem akcji i oddawaniem strzałów na bramkę Daniela Kajzera.

Fotorelacja autorstwa Krzysztofa Bolkowskiego

Po kilku tygodniach przerwy spowodowanej leczeniem kontuzji wrócili do składu Brazylijczycy Diego Bezerra oraz Daniel da Silva. W spotkanie nie wystąpił pauzujący za nadmiar żółtych kartek Sławomir Ogłaza.

Niestety do piłkarzy nie dorównali miejscowi działacze i panował chaos organizacyjny. Niektórzy kibice lidera drugoligowych zmagań weszli na stadion dopiero w 30 minucie spotkania, natomiast ostatni z grupy ponad 300-osobowej przybyłych kibiców Rakowa wszedł na stadion w 60 minucie spotkania.

Redakcja naszego portalu przed meczem od organizatorów dostała protokół meczowy ze spotkania, które odbyło się już wcześniej – z Chojniczanką Chojnice.

O samym meczu nie za wiele da się napisać bo nasza drużyna rozczarowała na całej linii, zawiedli wszyscy nasi zawodnicy oprócz może Mateusza Kosa. Nasz bramkarz kilka razy ratował zespół z opresji. Już pierwsze sekundy meczu pokazały kto będzie dominował w meczu na szczycie w Rybniku. Z każdej akcji na częstochowskiej stronie boiska tworzyła się groźna sytuacja bramkowa.

Po tej porażce podopieczni Jerzego Brzęczka bardzo mocno ograniczyli swoje szanse awansu. To spotkanie pokazało, że przed naszymi zawodnikami jeszcze sporo pracy, która miejmy nadzieję zaowocuje.

30.03.2013, godzina 15.00, Rybnik.

Energetyk ROW Rybnik – Raków Częstochowa 5:0 (2:0)

1:0 Roland Buchała 6`
2:0 Jarosław Wieczorek 35`
3:0 Kamil Kostecki 53`
4:0 Kamil Kostecki 67`
5:0 Roland Buchała 70`

Sędziował: Marcin Muszyński (Łódź). Widzów: 2.400.

Żółte kartki: Kutarba, Krotofil (Energetyk) – P. Kowalczyk, Daniel da Silva (Raków).

Czerwona kartka: Marek Krotofil (Energetyk ROW Rybnik) – za dwie żółte – 90 +2 minuta.

Energetyk ROW Rybnik: 22. Daniel Kajzer – 7. Marek Krotofil, 14. Błażej Radler, 3. Marcin Grolik, 5. Sławomir Szary, 4. Daniel Kutarba (89` 2. Paweł Staniczek) – 9. Mariusz Muszalik – 20. Kamil Kostecki, 8. Jarosław Wieczorek (83` 15. Szymon Jary), 10. Rafał Kurzawa (75` 16. Tomasz Kasprzyk) – 18. Roland Buchała (74` 19. Mateusz Szatkowski)

Rezerwowi: 1. Mirosław Kuczera, 11. Roland Kachel, 17. Marek Gładkowski.

Trener: Ryszard Wieczorek

Raków Częstochowa: 33. Mateusz Kos – 4. Adam Łysek (46` 20. Piotr Mastalerz), 16. Bartosz Soczyński, 3. Łukasz Góra, 19. Paweł Kowalczyk – 7. Krzysztof Napora, 10. Łukasz Kmieć (84` 6. Łukasz Buczkowski), 17. Łukasz Kowalczyk (62` 5. Daniel da Silva), 23. Diego Bezerra (57` 9. Artur Pląskowski) – 11. Joshua Balogun, 15. Rafał Czerwiński.

Rezerwowi: 1. Mariusz Stępień, 2. Adrian Pluta, 18. Adrian Świerk.

Trener: Jerzy Brzęczek

Piłkarz meczu: Kamil Kostecki (Energetyk ROW Rybnik).