Udany rewanż Warty

Z powodu złych warunków atmosferycznych odwołano w weekend wszystkie spotkania w IV lidze oraz niższych klasach rozgrywkowych. W tej sytuacji zespół IV ligowej Pilicy Koniecpol postanowił rozegrać kolejne spotkanie kontrolne.

Rywalem podopiecznych Krzysztofa Całusa był po raz drugi w tym okresie przygotowawczym był zespół Warty Zawiercie z którym zespół z Koniecpola miał już okazję się spotkać i wygrać 3:2 (2 marca br.). Mecz odbył się w sobotę (23 marca) na sztucznym boisku w Zawierciu i tym razem zespół Ligi Okręgowej Katowice II okazał się lepszy wygrywając 4:3.

W pierwszych minutach spotkania obie drużyny miały groźne szanse na otworzenie wyniku spotkania. Pierwsi bramkę zdobyli gospodarze a jej autorem był Sebastian Radosz. Dziesięć minut później na listę strzelców wpisał się Artur Cholewka. Pilica Koniecpol w pierwszej części spotkania zdołała zdobyć tylko jedną bramkę. Łukasz Cogiel został pokonany przez Michała Kurpiosa.

Druga połowa spotkania to w dalszym ciągu przewaga Warty Zawiercie. W 55 minucie zagranie Dawida Karpińskiego wykorzystał Dawid Janoska. Trzynaście minut później bramkę kontaktową zdobył Jakub Machura. W 75 minucie gry w polu karnym faulowany został Dawid Karpiński. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Do wykonania „jedenastki” podszedł sam poszkodowany, który z łatwością pokonał bramkarza rywali. Wynik spotkania w 85 minucie gry ustalił Mateusz Kyzioł.