Wkręt-met AZS prowadzi w rywalizacji play-out

Zwycięstwem częstochowskiego Wkret-met AZS-u 3:1, zakończyło się pierwsze spotkanie w fazie play-out, którego stawką jest 9 miejsce w tabeli PlusLigi. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany częstochowski atakujący Grzegorz Bociek.

Sobotnie akademickie derby nie wzbudziło wielkiego zainteresowania wśród olsztyńskich kibiców. Mecz został rozegrany niemal przy pustych trybunach. Kluczem do wygranej częstochowian zdała się być ich świetna dyspozycja w bloku i lepsza skuteczność w kontrataku szczególnie w ostatnich fragmentach setów.

Mecz dobrze rozpoczęli gospodarze jednak w wyniku własnych błędów i nieskończonych ataków to częstochowianie minimalnie wygrali inauguracyjnego seta (25:23).

Początek drugiej partii należał do zespołu Marka Kardosa, który po błędach gospodarzy objął prowadzenie 3:1. Podopieczni trenera Panasa szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie, jednak goście nie dawali za wygraną. Udany atak Boćka, który skutecznie obił olsztyński blok, doprowadził do remisu 22:22. W końcówce seta lepsi okazali się olsztynianie, którzy wygrali różnicą dwóch punktów (25:23).

Tak jak w drugiej, tak i w trzeciej częstochowianie szybko wyszli na prowadzenie (4:1) którą później w wyniku błędów rywali tylko powiększali. W secie tym Akademicy spod Jasnej Góry „obnażyli” wszelkie słabości Akademików z Warmii i Mazur i wygrali pewnie 25:14.

Czwarty set ponownie dobrze rozpoczęli częstochowianie. Jednak olsztynianie wzięli się do roboty i znacznie poprawiając swoją grę w obronie i kontrataku, zaczeli odrobić i powiększyć przewagę nad częstochowskim teamem (11:9). Jednak ponowne błędy sprawiły że tego seta, jak i cały mecz wygrali gracze z Częstochowy (23:25).

Kolejny mecz tej rywalizacji już w piątek (8 marca) w hali na Zawodziu o godzinie 18:30.

I mecz play-out – 02.03.2013 Olsztyn:
Indykpol AZS Olsztyn – Wkręt-met AZS Częstochowa 1:3 (23:25, 25:23, 14:25, 23:25)

Indykpol: Hernán, Hain, Ferens, Krzysiek, Gunia, Gruszka, Żurek (libero) oraz Łukasik, Szarek, Mariański, Sobala

Wkręt – met AZS: Stelmach, Hunek, Murek, Bociek, Lisinac, Hebda, Piechocki (libero) oraz Marcyniak, Bik (libero), Kaczyński, Janusz

wynik za: NiceSport.pl