Bartosz Mirecki wygrywa I rundę Kia Lotos Race

Bartłomiej Mirecki zwyciężył w obu wyścigach pierwszej rundy Mistrzostw Polski Kia Picanto, rozegranej na węgierskim torze Hungaroring. Urzędujący mistrz serii był niepokonany podczas całego weekendu i wygrał wszystkie 3 sesje kwalifikacyjne oraz wyścigi główne.

Częstochowianin w pierwszym biegu zostawił za sobą Filipa Tokara i Stanisława Kostrzaka. W drugim podium uzupełnili Michał Śmigiel (16-letni debiutant w Kia Lotos Race) oraz Oskar Stępień.

Podczas inauguracyjnej rundy Wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Picanto 2013 ścigali się także dwaj nowi zawodnicy zespołu BM Racing Team, Marcin Matczak oraz Dominik Morawski.

W pierwszym wyścigu Matczak przedarł się na 6. pozycję, ale po zderzeniu z jednym z rywali musiał zrezygnować z dalszej jazdy. Morawski finiszował ósmy.

źródło: kialotosrace.pl oraz facebook BM RT