Chojniczanka za silna dla Rakowa

Podopieczni Jerzego Brzęczka po bardzo słabej grze ulegli przed własną publicznością drużynie Chojniczanki Chojnice, 1:2. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył w 18 minucie, Joshua Balogun Kayode.

Porażka odniesiona w sobotę przez częstochowian sprawiła, że drużyna Rakowa spadła już na szóste miejsce w ligowej tabeli. Po pierwszej połowie nic nie wskazywało na to, że w meczu z Chojniczanką Chojnice, gospodarze mogą stracić punkty. Choć trzeba to podreślić, mimo prowadzenia przez częstochowian, to przyjezdni prezentowali się lepiej i mieli groźniejsze sytuacje do strzelenia goli. Najlepszą z nich miał Mikołajczak, który w sytuacji „oko w oko” z Kosem w sobie tylko wiadomy sposób „wybitnie” spudłował.

Druga odsłona gry rozpoczęła się jak istny koszmar dla gospodarzy. W 47 minucie gośie wywalczyli rzut karny, a ratujący całą sytuację po ” piłkarskim wielbłądzie” Góry, Mateusz Kos faulował Mikołajczaka i ujrzał czerwoną kartkę, co oznaczało, że Raków przez całą drugą połowę musiał grać w osłabieniu. Sędzia bez wahania wskazał na „wapno” a golkipera gospdarzy wysłał „pod prysznic”. Jego miejsce w bramce zajął Stępień, który zdołał wybronić „jedenastkę” egzekwowaną przez Ferugę, ale po Jego dobitce musiał wyciągać piłkę z siatki.

Przyjezdni grając z przewagą jednego zawodnika po doprowadzeniu do wyrównania z jeszcze większym animuszem ruszyli do ataku aby zdobyć kolejne gole. Ta sztuka udała im się w 68 minucie, kiedy to po doskonałym zagraniu Garucha, Mikołajczak pokonał Stępnia. Przyjezdni zasłużenie zdobyli pod Jasną Górą pełną pulę, będąc zespołem zdecydowanie lepszym od Rakowa. Podopieczni Jerzego Brzęczka w drugiej połowie nie oddali na bramkę Misztala ani jednego celnego strzału !

Ciekawostką spotkania niech będzie fakt, że na boisku przebywali w jednej drużynie, najmniejszy i największy zawodnik ligi. Pierwszy z nich, Marcin Garuch ma 154 cm a grający w pierwszej połowie bramkarz, Konrad Jałocha, mierzy 200 cm ! Całe spotkanie na ławce rezerwowych gości spędził japończyk, Kosuke Ikegami. Kolejne spotkanie drużyna Rakowa Częstochowa rozegra w sobotę, 20 kwietnia. O godzinie 16:00 na wyjeździe zmierzy się z HKS-em Ruchem Zdzieszowice.

Natomiast kolejne spotkanie przed własną publicznością częstochowianie rozegrają w środę, 24 kwietnia. O godzinie 17:00 będą podejmowali drużynę MKS Tura Turek, w którym występują zawodnicy z rocznika 1994 i młodsi, którzy wszyscy jeszcze w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013 stanowli o sile A-Klasowego UKS SMS Łódź.

13.04.2013, g.16:00, Częstochowa – Stadion MOSiR „Raków” :

RKS Raków Częstochowa – MKS Chojniczanka Chojnice 1:2, (1:0)

1:0: Balogun 18′
1:1: Feruga 48′
1:2 : Mikołajczak 67′

Sędziował: Marek Opaliński (Legnica). Żółte kartki: Napora (6′- faul), Ł.Kowalczyk (38′ – faul) – Mikołajczak (12′ – faul), Iwanicki (36′ – faul), B.Jankowski (73′ – faul). Czerwona kartka: Kos (47′ – faul).

Widzów: 1000.

RKS Raków Częstochowa: 1,Mateusz Kos – 20.Piotr Mastalerz, 16.Bartosz Soczyński, 3.Lukasz Góra, 19.Paweł Kowalczyk (26′ 4.Adam Łysek), 7.Krzysztof Napora, 10.Łukasz Kmieć, 17.Łukasz Kowalczyk, 18.Adrian Świerk (47′ Mariusz Stępień) , 9.Artur Pląskowski (74′ 15.Rafał Czerwiński), 11.Balogun.

Rezerwowi: 2.Adrian Pluta, 5.Daniel da Silva, 8.Sławomir Ogłaza, 23. Diego Bezerra.

MKS Chojniczanka Chojnice: 1.Konrad Jałocha (46′ 12.Rafał Misztal) – 20.Norbert Piszczek, 19.Robert Bednarek, 5.Błażej Jankowski, 6.Dawid Abramowicz, 8.Paweł Iwanicki (57′ 9.Michał Steć), 14.Damian Rysiewski, 23.Krystian Feciuch, 21.Marcin Garuch, 13.Daniel Feruga, 15.Tomasz Mikołajczak (82′ 4.Marcin Orłowski).

Rezerwowi: 22.Mateusz Mąka, 17.Dawid Radomski, 10.Kosuke Ikegami, 3.Michał Markowski.

Trener: Mariusz Pawlak.

Piłkarz meczu: Tomasz Mikołajczak (MKS Chojniczanka Chojnice).