Finał Igrzysk młodzieży szkolnej i gimnazjady

W piątek 5 kwietnia w Akademii Polonijnej w Częstochowie zostały rozegrane: finał wojewódzkich igrzysk młodzieży szkolnej w szachach oraz finał wojewódzkiej gimnazjady w szachach.

Prawo startu w tych rozgrywkach uzyskało po 15 najlepszych drużyn województwa śląskiego osobno wśród chłopców i dziewcząt szkół podstawowych i gimnazjalnych. Drużyny te zostały wyłonione z dwuetapowych eliminacji – kolejno miejskich i rejonowych.
Wystartowało 56 dwuosobowych drużyn, najlepszych w województwie śląskim. Wśród uczestników turnieju mieliśmy medalistów Mistrzostw Polski Juniorów, zawodników, którzy zajęli wysokie miejsca w Mistrzostwach Europy i Świata Juniorów.

W Igrzyskach Młodzieży szkolnej wśród chłopców zwyciężyła Szkoła Podstawowa Nr 2 z Rybnika, wśród dziewcząt Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rydułtowach.

W Gimnazjadzie wśród dziewcząt zwyciężyło Gimnazjum w Woźnikach, wśród chłopców Gimnazjum Salezjańskie w Tarnowskich Górach.

Najlepiej z częstochowskich szkół zaprezentowali się chłopcy ze Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstanek w Częstochowie: Grzegorz Gworys i Szymon Kuźnik, którzy zajęli bardzo dobre – 5 miejsce.

Wysokie, 6 miejsce wśród dziewcząt zajęły zawodniczki z Gimnazjum Katolickiego w Częstochowie – Julia Knapik i Anna Piszczyk. 9 miejsce wśród chłopców zdobyli zawodnicy Gimnazjum Nr 18 w Częstochowie – Kamil Szczerbak i Mateusz Winiarski. 10 miejsce wśród dziewcząt zdobyły zawodniczki ze Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstanek w Częstochowie: Barbara Pyrchla i Julia Będkowska.

Organizatorami zawodów byli: Szkolny Związek Sportowy w Częstochowie, Uczniowski Klub Sportowy HETMAN” Częstochowa oraz Akademia Polonijna w Częstochowie.

źródło: hetman.czest.pl