Koszykarze Politechniki awansowali do finału [ZDJĘCIA]

Koszykarze KU AZS Politechniki pokonali wysoko, bo aż 34 punktami, w niedzielę Kuźnię Koszykówki Stalowa Wola i awansowali do turnieju finałowego o wejście do II ligi.

Fotorelacja ze spotkania autorstwa Piotra Zientala
Turniej w obiektywie Waldemara Deski

Częstochowianie w rozgrywanym od piątku do niedzieli w Hali Polonia turnieju odnieśli dwa zwycięstwa i zanotowali jedną porażkę. Akademicy do turnieju finałowego awansowali z drugiego miejsca. Pierwsze przypadło niepokonanej w turnieju drużynie AZS-u AWF ggmedia.pl Kraków.

Niedzielny mecz tylko w początkowej fazie był wyrównany. Druga kwarta to popis gdy częstochowskich koszykarzy i wygrana w niej 27:7 która ustawiła cały przebieg spotkania. Dwie kolejne kwarty to kontrolowanie wyniku.

7.04.2013 r.
KU AZS PCz Częstochowa – Kuźnia koszykówki Stalowa Wola – 93:59 (26:18, 27:7, 21:18, 19:16)