Skra zwycięża lidera i wciąż liczy się w walce o awans

Ważne zwycięstwo i pierwsze w wiosennej rundzie na własnym obiekcie odnieśli w sobotę piłkarze Skry. Dzięki tej wygranej udowodnili że wciąż będą liczyć się w rywalizacji o awans do II ligi.

Skra doskonale rozpoczęła spotkanie z liderem ligi, gdyż po 25 minutach prowadziła 2:0, choć mogła prowadzić wyżej ale w 4 minucie, Zbigniew Huczała zdołał wybronić groźny strzał Kamila Groborza. Kwadrans później kibice doczekali się jednak bramek. Najpierw w 20. min bramkę przy asyście Kamila Groborza zdobył Kamil Sobala, a cztery minuty później był faulowany w polu karnym i jedenastkę po faulu na nim wykorzystał Karol Tomczyk.

Obraz gry zmienił się w drugich 45 minutach. Przyjezdni zaczęli grać bardziej ofensywnie i agresywniej, jednak niewiele zabrakło, aby w 53 minucie na 3:0 dla Skry podwyższył Piwiński. Niestety po jego strzale głową na posterunku był Huczała.

Chwilę potem goście zdobyli gola kontaktowego po błędzie Adriana Woszczyny. Przyjezdni cały czas starali doprowadzić do wyrównania jednak więcej bramek już nie padło i ostatecznie pierwsze zwycięstwo gospodarzy na „Lorecie” stało się faktem.

Dzięki tej wygranej Skra zmniejszyła dystans do Pawłowic do dwóch punktów i nadal jest w grze o awans.

22 kolejka III ligi opolsko-śląskiej:
KS Skra Częstochowa – Pniówek 74 Pawłowice Śląskie 2:1 (2:0)

1:0 – Sobala 20′,
2:0 – Tomczyk 24′ (karny),
2:1 – Zyzak 55′

Skra: Woszczyna – Kowalski, Woldan, Drzymont, Tomczyk (60. Bik) – Sobala (63. Paulista), Musiał, Piwiński, Gliński (82. Gerega) – Groborz (93. Świder), Chmiest (87. Pietrasiński).

Pniówek: Huczała – Halama, Woniakowski, Motyka, Adamczyk – Urbańczyk (54. Przybyła), Szczyrba, Kapinos (68. Szymaszek), Popiel, Stramski (60. Skrobacz) – Zyzak (84. Caniboł).

Żółte kartki: Chmiest 88′ – Motyka 53′, Woniakowski 90′.

Sędziował: Sebastian Grzebski (główny) oraz Maciej Krzyżowski i Artur Kulpa (asystenci) – KS Nysa.