Mecz na głosy : RKS Raków Częstochowa – KS Polkowice

Oto co po zakończeniu sobotniego spotkania mieli do przekazania szkoleniowcy obydwu drużyn.

Adam Buczek (trener KS-u Polkowice): W tym meczu były dwie różne połowy do czego zmusiła nas sytuacja. W pierwszej części gry wykorzystaliśmy swoje sytuacje bramkowe i byliśmy skuteczni. Po czerwonej kartce dla naszego zawodnika obraz gry się zmienił i w drugiej połowie zaczęliśmy się bronić i zrobiliśmy to na tyle dobrze, że nie straciliśmy gola.

Uważam, że najbardziej negatywną rzeczą w tym meczu było to, że nie wykorzystaliśmy kolejnych sytuacji do zdobycia goli jakie mieliśmy w ostatnich minutach spotkania. Mogę powiedzieć, że wygrać (3:0) w Częstochowie napewno nie było dla nas rzeczą łatwą i cieszymy się z tego bardzo.

Jerzy Brzęczek ( trener RKS Rakowa Częstochowa): W tym spotkaniu wygrała drużyna, która była mądrzejsza w grze, była bardziej zaangażowana i przede wszystkim bardziej chciała ten mecz wygrać. Z drugiej strony trzeba przeprosić kibiców, których coraz mniej ich przychodzi do nas na mecze. Nasi zawodnicy nie do końca rozumieją o co gramy w tej lidze.

Myślę, że wyciągniemy z tej porażki wnioski i konsekwencje. W kolejnych spotkaniach będą otrzymywać szanse zawodnicy z juniorskich drużyn Rakowa, którzy grali w meczach towarzyskich. W spotkaniach ligowych będę sprawdzał ich przydatność do zespołu już pod kątem nowego sezonu.

Na dzien dzisiejszy okazało się, że te marzenia które mieliśmy przed sezonem to jeszcze nas na nie stać. Mam tutaj na myśli względy sportowe i chararkter.

W ostatnich spotkaniach będę dawał szansę gry naszym zawodnikom, którzy wyróżniają się w grupach juniorskich. Wielu piłkarzy z pierwszego składu trafi teraz do zespołu rezerw bo tam będziemy chcieli walczyć o awans do czwartej ligi.