Ola Nowak Mistrzynią Europy taekwon-do

W dniach 3-5 maja w Skovde (Szwecja) odbyły się Mistrzostwa Europy w taekwon-do. W łącznej klasyfikacji medalowej Polska uplasowała się na pierwszej pozycji. Wynik osiągnięty na szwedzkich matach należy uznać za absolutną dominację polskiego taekwon-do ITF w Europie.

Częstochowską Akademię Taekwon-do reprezentowała Aleksandra Nowak, która stanowi od kilku lat podstawowy trzon kobiecej reprezentacji Polski. Ola wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy w walkach drużynowych kobiet i testach siły.

Były to Mistrzostwa na, których po raz pierwszy wprowadzono nowy regulamin współzawodnictwa i kategorie wagowe. Spowodowało to, że “nadinterpretacja” sędziego zdyskwalifikowała Olę w walkach indywidualnych do 75kg w walce o wejście do finału. Walka toczyła się pod jej dyktando i pomimo otrzymania 2 minus punktów nadal miała przewagę punktową nad zawodniczką z Norwegii. Na kilka sekund przed końcem sędzia przyznał jej kolejny minus punkt, który według przepisów dyskwalifikuje zawodnika. Walka zakończyła niesmakiem. Ostatecznie zajęła indywidualnie 3 miejsce w walkach do 75kg.

info nadesłał: Jacek Wąsik